pless.pl

Reklama

Najpopularniejsze

  • 24 czerwca 2022
  • 12 lipca 2022
  • wyświetleń: 22328

Pszczyńska spółka PIK jednak z dwuosobowym zarządem

Wojciech Solik (prezes) i Grażyna Hołoga-Ryt (wiceprezes) nie zarządzają już Przedsiębiorstwem Inżynierii Komunalnej w Pszczynie. W piątek, 24 czerwca poinformowano, że nowym prezesem został wybrany Wiktor Solik i tym samym PIK ma jednoosobowy zarząd. Teraz zarząd wzbogacił się o jeszcze jedną osobę - członka zarządu, Marcina Banata. Jak się okazało, jest to jednak sytuacja przejściowa. Docelowo zarząd ma być jednoosobowy.

PIK Pszczyna
PIK Pszczyna · fot. PIK


Urząd Miejski w Pszczynie opublikował w piątek, 24 czerwca komunikat w tej sprawie w następującym brzmieniu:

"Okoliczności ostatnich dwóch lat, zwłaszcza czas pandemii, a także wzrost inflacji, były wyzwaniem dla wielu podmiotów, w tym także dla spółek z udziałem gminy. Niezależnie od sytuacji, oczekiwania mieszkańców względem takich podmiotów jak Przedsiębiorstwo Inżynierii Komunalnej sp. z o.o. w Pszczynie są niezmienne i wysokie.

Mimo, że w poprzednich latach zarząd PIK sp. z o.o. w Pszczynie otrzymywał zaufanie, ostatnie wyniki nie były w pełni satysfakcjonujące. Dotyczy to zarówno sfery podejmowanych działań, inwestycji, jak również wyników finansowych. W związku z powyższym oraz w obliczu wyzwań przed jakimi stoi spółka, zapadła decyzja, by za porozumieniem stron zakończyć współpracę z zarządem Przedsiębiorstwa Inżynierii Komunalnej sp. z o.o. w Pszczynie. Dziękujemy za zaangażowanie i wieloletnią pracę na rzecz PIK sp. z o.o.

Nowym prezesem został wybrany Wiktor Solik, który dotychczas pełnił funkcję kierownika Oczyszczalni Ścieków".


Jak informował nas rzecznik Urzędu Miejskiego w Pszczynie, Piotr Łapa, na dzień 24 czerwca nowy Zarząd stanowiła jedna osoba.

Jednak wkrótce na stronie internetowej Przedsiębiorstwa Inżynierii Komunalnej pojawiła się informacja, że prace przedsiębiorstwa koordynuje i nadzoruje Zarząd w składzie:

  • Wiktor Solik - Prezes Zarządu
  • Marcin Banat - Członek Zarządu
.

Poprosiliśmy o wyjaśnienie, dlaczego zdecydowano się na dobór członka zarządu, jakie ma doświadczenie i za co będzie odpowiadał w spółce.

- W odpowiedzi na postawione pytanie, należy w pierwszej kolejności wskazać, że PIK Sp. z o.o. faktycznie będzie docelowo reprezentował jednoosobowy zarząd. Powodem powołania drugiego członka zarządu jest formalna konieczność wynikająca treści § 21 umowy spółki, który obliguje do powołania co najmniej 2 członków zarządu. W obliczu konieczności zapewnienia prawidłowej reprezentacji PIK Sp. z o.o. powołano do tymczasowego sprawowania funkcji członka zarządu p. Marcina Banata, który wcześniej zajmował w spółce stanowisko kierownika działu handlowego. Niemniej jest to sytuacja przejściowa i po formalnym wprowadzeniu zmian w statucie spółki planowany jest powrót do pierwotnych założeń opierających się na reprezentacji przez jednoosobowy zarząd w osobie Wiktora Solika - wyjaśnia Ewa Czopka.

ar / pless.pl
źródło: UM Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.