pless.pl

Reklama

Najpopularniejsze

  • 21 czerwca 2022
  • wyświetleń: 4537

[ZDJĘCIA] Klucz do nowego przedszkola przekazany

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Publiczne Przedszkole nr 2 w Goczałkowicach-Zdroju" podaj

15 czerwca odbyło się oficjalne otwarcie nowej siedziby Publicznego Przedszkola nr 2 przy ul. W. Szymborskiej w Goczałkowicach-Zdroju.

Otwarcie nowej siedziby przedszkola nr 2 w Goczałkowicach - 15.06.2022 · fot. UG Goczałkowice-Zdrój15 października 2020 r. symbolicznym wbiciem pierwszej łopaty rozpoczęta została budowa placówki. Po upływie 20 miesięcy, 15 czerwca 2022 r. mogliśmy się przekonać, jak pięknie i kolorowo jest w nowym przedszkolu. Uroczyste otwarcie obiektu rozpoczęło symboliczne przecięcie wstęgi przez wójt Gabrielę Plachę, Tadeusza Lazarka, przewodniczącego Rady Gminy oraz Beatę Migacz, dyrektora Publicznego Przedszkola nr 2. Nowa siedziba została też poświęcona przez ks. Rafała Woźnicę.

W nowym przedszkolu znajduje się 125 miejsc dla dzieci (5 oddziałów). Powierzchnia zabudowy budynku przedszkola wynosi 806 m kw. Sale wyposażone są w zaplecze sanitarne oraz magazyny na leżaki, w przedszkolu znajduje się również sala do organizacji spotkań z rodzicami, kuchnia, cześć administracyjna, szatnie, zewnętrzny plac zabaw. W ramach zamówienia zagospodarowano teren przy przedszkolu. Powstały plac zabaw, chodniki, dojazdy, infrastruktura techniczna. Wartość inwestycji wyniosła 4,4 mln zł, wraz z wyposażeniem i zagospodarowaniem otoczenia.

Wójt Gabriela Placha podczas otwarcia dziękowała wszystkim osobom, które przyczyniły się do powstania tak pięknego miejsca, w ramach inwestycji zrealizowanej przez Urząd Gminy Goczałkowice-Zdrój.

- Dzieci to nasza przyszłość i wszyscy chcemy, żeby rozwijały się w możliwie jak najlepszych warunkach. Myślę, że stworzyliśmy takie warunki. Teraz trzeba naszej pracy, aby ten potencjał wykorzystać jak najlepiej. Wszystko po to, żeby dzieci wyrosły na dobrych i mądrych ludzi, na światłych goczałkowiczan - przyznała Gabriela Placha, wójt gminy Goczałkowice-Zdrój.

Wspólnie z Tadeuszem Lazarkiem, przewodniczącym Rady Gminy przekazała Beacie Migacz, dyrektorowi placówki symboliczny klucz do nowego przedszkola.

- Otwieramy kolejny piękny obiekt w naszej gminie. Wszyscy widzimy, jak przez te 30 lat Goczałkowice się rozwijają. Pani dyrektor i wszystkim pracownikom życzę przyjemnej pracy w tym obiekcie, a przedszkolakom - wesołej zabawy, radości i uśmiechu - przyznał Tadeusz Lazarek.

- Stoimy przed pięknym, przestrzennym i nowoczesnym gmachem, z kolorowymi salami, salą sensoryczną, gabinetem dla logopedy i nowoczesną kuchnią - mówiła Beata Migacz, dyrektor placówki.

- Przedszkole to miejsce szczególne. Wszyscy mądrzy tego świata właśnie w wychowaniu przedszkolnym upatrują źródła rozwoju, sukcesu i szczęścia każdego dziecka. Dlatego w imieniu obecnych i przyszłych przedszkolaków składam podziękowania i wyrażam wdzięczność za to miejsce. Obiecuję w imieniu swoim i swoich współpracowników, że te piękne mury wypełniły się radością, rozbrzmiewającym zewsząd śmiechem dzieci i pozytywnymi emocjami - dodała. W placówce bawi się i uczy obecnie ponad 100 dzieci w czterech oddziałach, w tym także dzieci z Ukrainy. Od nowego roku szkolnego funkcjonować będzie 5 oddziałów, w których będzie 125 dzieci.

Gratulacje z okazji otwarcia nowej siedziby składali także Maria Mikołajek, wizytator Kuratorium Oświaty w Katowicach Delegatury w Bielsku-Białej, Alina Michalak, prezes oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Pszczynie, dyrektorzy i kierownicy jednostek organizacyjnych, placówek oświatowych, a także Jadwiga Nycz, emerytowany dyrektor przedszkola nr 2.

W części artystycznej uroczystości wystąpiły dzieci z wszystkich czterech grup: Pszczółki, Sowy, Misie, Wiewiórki. Przedszkolaki pokazały program nawiązujący do historii Goczałkowic oraz przedstawiający, jak spędzają czas w przedszkolu. W mini recitalu zaprezentowała się Monika Mendrok-Mika, laureatka Nagrody Wójta Gminy Goczałkowice-Zdrój za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury za 2021 rok oraz absolwentka Publicznego Przedszkola nr 2. Zebrani goście mogli podziwiać nowy obiekt oraz wpisać się do kroniki przedszkolnej.

ar / pless.pl
źródło: UG Goczałkowice-Zdrój

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Publiczne Przedszkole nr 2 w Goczałkowicach-Zdroju

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Publiczne Przedszkole nr 2 w Goczałkowicach-Zdroju" podaj