pless.pl

Reklama

Najpopularniejsze

  • 12 maja 2022
  • wyświetleń: 6241

Jest porozumienie gminy Pszczyna z zakładem poprawczym

W środę, 11 maja w Pszczynie burmistrz Dariusz Skrobol podpisał porozumienie o współpracy pomiędzy Urzędem Miejskim, a Zakładem Poprawczym i Schroniskiem dla Nieletnich. Co to oznacza dla pszczyńskiego poprawczaka?

Gmina i Zakład Poprawczy podpisali porozumienie o współpracy - 11.05.2022
Gmina i Zakład Poprawczy podpisali porozumienie o współpracy - 11.05.2022 · fot. UM Pszczyna


Współpraca w zakresie działań wolontaryjnych wyszła z inicjatywy Macieja Pazia, nowego szefa placówki. Chce on zaangażować wychowanków w akcje pomocowe realizowane na terenie gminy Pszczyna.

Jak deklaruje nowy dyrektor, wolontariusze z Zakładu Poprawczego mogą również pomóc w naprawach elementów małej architektury. Placówka wyposażona jest w warsztaty stolarskie, które pozwalają m.in. tworzyć nowe ławeczki.

Dzięki współpracy wolontariusze będą mieli dostęp do sprzętu sportowego będącego na wyposażeniu OSW Łąka. Będą mogli również korzystać z wejściówek umożliwiających zwiedzanie obiektów turystycznych zarządzanych przez gminę Pszczyna.

ar / pless.pl
źródło: UM Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.