pless.pl

Reklama

Najpopularniejsze

  • 12 maja 2022
  • 16 maja 2022
  • wyświetleń: 6285

[ZDJĘCIA] Regaty Żeglarskie o Puchar Starosty i otwarcie sezonu!

Wspaniałe warunki towarzyszyły żeglarzom podczas sobotnich Regat o Puchar Starosty Pszczyńskiego na Jeziorze Goczałkowickim! Zobaczcie fotorelację!

Regaty o puchar starosty na Jeziorze Goczałkowickim - 14.05.2022 · fot. powiat


W zawodach wystartowało 13 załóg, a pierwsze miejsca zdobyli: Piotr Michalski z załogą w klasie Omega, Marcin Bularz z załogą w klasie jachty kabinowe oraz Kuba i Anna Bączek w klasie katamarany.

Tradycyjnie wydarzenie otworzyło sezon na Jeziorze Goczałkowickim. Wieczorem odbył się koncert zespołu "Tortuga". To folkowa formacja, której repertuar stanowią autorskie kompozycje i stare piosenki żeglarskie.

- Bandera na maszcie, klar w porcie i na pokładzie, sezon żeglarski otwarty! Pszczyńskim żeglarzom serdecznie życzę pomyślnych wiatrów, stopy wody pod kilem i bezpiecznych portów - życzy Barbara Bandoła - starosta pszczyńska.

Klasyfikacja Regat o Puchar Starosty Pszczyńskiego:Jachty kabinowe: 1 m. - Marcin Bularz z załogą, 2 m. - Marian Stanieczko z załogą, 3 m. - Grzegorz Kałuski z załogą; klasa Omega: 1 m. - Piotr Michalski z załogą, 2 m. - Piotr Niezgoda z załogą, 3 m. - Jerzy Szumilas z załogą; katamarany: 1 m. - Kuba i Anna Bączek, 2 m. - Jakub Drobczyk i Robert Adamczyk, 3 m. - Tomasz Pardel z załogą.

Organizatorzy: Jachtklub PTTK Pszczyna, Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pszczynie, Katamarany Południe, Powiat Pszczyński oraz Gmina Strumień.

Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim zawodnikom!

Zabezpieczenie regat na Jeziorze Goczałkowickim - 14.05.2022 · fot. KPP Pszczyna


W zabezpieczeniu regat wzięli udział mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Pszczynie. Stróże prawa pamiętali także o wiernych kibicach na brzegu. Po zakończonej rywalizacji znaleźli czas na spotkanie z najmłodszymi. Mundurowi omówili z dziećmi podstawowe zasady bezpieczeństwa i podarowali wszystkim odblaski.

ar / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.