pless.pl

Reklama

Najpopularniejsze

  • 4 maja 2022
  • 5 maja 2022
  • wyświetleń: 10296

[ZDJĘCIA] 500 absolwentów pisze maturę! W czwartek matematyka

Prawie 500 absolwentów liceów i techników prowadzonych przez Powiat Pszczyński i Gminę Pszczyna rozpoczęło najważniejszy egzamin w życiu. Matura 2022 wystartowała 4 maja o godzinie 9:00 egzaminem pisemnym z języka polskiego. W czwartek, 5 maja młodzież rozwiązywała test z matematyki. Matura potrwa do 23 maja. Trzymamy kciuki!

Matura 2022 - egzamin z języka polskiego w powiatowych szkołach średnich - 04.05.2022 · fot. powiat


W placówkach prowadzonych przez Powiat Pszczyński do egzaminu maturalnego przystąpiło niemal 400 tegorocznych abiturientów. Najwięcej, bo 190 w Powiatowym Zespole Szkół nr 2 w Pszczynie. 129 tegorocznych absolwentów pisze egzamin maturalny w LO im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie, 50 w Powiatowym Zespole Szkół nr 1 w Pszczynie, natomiast 13 w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Woli. W III Liceum Ogólnokształcącym w Pszczynie prowadzonym przez gminę Pszczyna do egzaminu dojrzałości przystąpiło natomiast 109 tegorocznych absolwentów szkoły.

Matura 2022 w III Liceum Ogólnokształcącym w Pszczynie - 04.05.2022 · fot. Piotr Łapa / UM Pszczyna


Maturzyści muszą przystąpić do trzech obowiązkowych pisemnych egzaminów na poziomie podstawowym: z języka polskiego, z matematyki, z języka obcego. Wszyscy muszą też przystąpić obowiązkowo do jednego pisemnego egzaminu na poziomie rozszerzonym. Chętni mogą maksymalnie podejść do sześciu egzaminów na poziomie rozszerzonym.

Matura z matematyki w Powiatowym Zespole Szkół nr 1 w Pszczynie - 05.05.2022 · fot. powiat


Maturzyści z powiatowych szkół najchętniej wybierali rozszerzenia z języka angielskiego, matematyki, języka polskiego, biologii czy geografii. Pojedyncze osoby zdecydowały się na filozofię, język hiszpański, historię sztuki czy informatykę.

W tym roku - podobnie jak w ubiegłym - matura ustna z języka polskiego i z języka obcego nie jest obowiązkowa.

Za maturzystów trzymają kciuki starosta Barbara Bandoła oraz wicestarosta Damian Cieszewski.

- W pełni wykorzystajcie zdobytą wiedzę i doświadczenie, by spełniać swoje marzenia. Jesteśmy przekonani, że poradzicie sobie świetnie i że matura będzie doskonałym wstępem do waszego dorosłego życia - życzyli maturzystom tuż przed rozpoczęciem egzaminu z języka polskiego - mówią.

Życzenia pomyślności złożył również burmistrz Dariusz Skrobol:

- Wszystkim osobom przystępującym do egzaminu dojrzałości życzę połamania pióra. To najważniejszy sprawdzian w dotychczasowej ścieżce edukacyjnej. Matura jest czasem, który konfrontuje zdobywaną wcześniej wiedzę. Przydaje się oczywiście odrobina szczęścia. Drodzy Maturzyści życzę Wam, abyście od początku zachowali spokój, który zdecydowanie poprawi komfort pisania egzaminu. Mam nadzieję, że pytania i zagadnienia znajdujące się w kopertach będą odpowiedzią na Wasze oczekiwania. Życzę również, aby ta radość, którą obserwowaliśmy w ostatnich dniach szkoły i przed egzaminem, towarzyszyła po zakończeniu matur. Życzę również trafnych wyborów. Pamiętajmy, że matura jest przepustką do przyszłości. Oby takiej, którą sobie wymarzyliście - mówi.

ar / pless.pl
źródło: Powiat

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.