pless.pl

Reklama

Najpopularniejsze

  • 25 kwietnia 2022
  • wyświetleń: 3139

1100 miejsc w powiatowych szkołach ponadgimnazjalnych

Oferta edukacyjna placówek prowadzonych przez Powiat Pszczyński jest bogata i różnorodna. Na pierwszoklasistów czeka 1100 miejsc w powiatowych szkołach ponadgimnazjalnych. Elektroniczna rekrutacja ruszy 16 maja.

pszczyńskie szkoły
1100 miejsc w powiatowych szkołach ponadgimnazjalnych · fot. Starostwo Powiatowe w Pszczynie


- W roku szkolnym 2022/23 przygotowaliśmy 1100 miejsc w klasach pierwszych w naszych 4 szkołach ponadpodstawowych: Powiatowym Zespole Szkół nr 1, Powiatowym Zespole Szkół nr 2, I Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie oraz Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Woli - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyńska.

Szkoły branżowe i techniczne prowadzone przez Powiat Pszczyński oferują szeroki wachlarz zawodów, ściśle współpracują z przedsiębiorcami, którzy proponują najlepszym uczniom pracę po ukończeniu szkoły.

pszczyńskie szkoły
1100 miejsc w powiatowych szkołach ponadgimnazjalnych · fot. Starostwo Powiatowe w Pszczynie


- Nasze szkoły są świetnie wyposażone, uczniowie korzystają z nowoczesnych pracowni, które uruchamiamy dzięki środkom unijnym. Aktualnie wyposażamy cztery nowe pracownie kształcenia zawodowego - fryzjerską, elektryczną, obrabiarek i motoryzacyjną - podkreśla starosta. Z kolei kształcenie ogólne realizowane jest po wybraniu profilu kształcenia. W LO im. Bolesława Chrobrego uczniowie zdają maturę najlepiej w regionie, uzyskują wyniki znacznie powyżej średniej krajowej, tworzą własną ścieżkę rozwoju poprzez samodzielny dobór rozszerzeń, mają także możliwość zdobycia certyfikatów językowych. W Liceum w PZS nr 2 realizowane są innowacje pedagogiczne - "klasa mundurowa" czy "pedagog społeczny". Wszystkie placówki prowadzone przez Powiat Pszczyński realizują szeroką wymianę międzynarodową.

- Każdego roku poszerzamy ofertę o nowe, atrakcyjne zawody, które są odpowiedzią na potrzeby rynku pracy. W nowym roku szkolnym planujemy uruchomić nowe kierunki kształcenia w Powiatowym Zespole Szkół nr 2 w Pszczynie - technik eksploatacji portów i terminali oraz innowację pedagogiczną "edukacja artystyczna" w tamtejszym liceum, nowością jest też technik fotografii i multimediów. Z kolei PZS nr 1 zaprasza na nowe kierunki - technik spawalnictwa z uprawnieniami SEP i technik elektronik - mówi Damian Cieszewski, wicestarosta pszczyński.

pszczyńskie szkoły
1100 miejsc w powiatowych szkołach ponadgimnazjalnych · fot. Starostwo Powiatowe w Pszczynie


Zespół Szkół nr 3 Specjalnych zaprasza do Branżowej Szkoły I stopnia Specjalnej, która kształci w zawodzie kucharz oraz pracownik pomocniczy gastronomii oraz do Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy.

Aby ułatwić tegorocznym absolwentom szkół podstawowych wybór dalszej drogi kształcenia, Powiat Pszczyński przygotował informator z aktualną ofertą edukacyjną powiatowych placówek ponadpodstawowych. Informator zawiera także ofertę dla kandydatów szkół dla dorosłych. Można go pobrać TUTAJ.

ab / pless.pl
źródło: Powiat

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.