pless.pl

Reklama

Najpopularniejsze

  • 19 kwietnia 2022
  • 2 maja 2022
  • wyświetleń: 15703

[FOTO] Za nami "Żubrowisko 2022". Zespół Free Air laureatem przeglądu

Zespół Free Air wygrał 19. edycję Przeglądu Amatorskich Zespołów "Żubrowisko". 2. miejsce zajął zespół Kolumbia. Obu laureatów usłyszymy podczas wrześniowego finału imprezy przed gwiazdą wieczoru - Anią Dąbrowską.

XIX Przegląd Amatorskich Zespołów Muzycznych "Żubrowisko 2022" - zespół FREE AIR - 30.04.2022 · fot. Andrzej Grynpeter


Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią Przegląd "Żubrowsko" powrócił jako muzyczne wydarzenie podczas Motoserca - największej w regionie i jednej z największych w kraju zbiórek krwi. Pszczyńska Grupa Motocyklowa pobiła w tym roku kolejny rekord, zbierając aż 428 litrów życiodajnego płynu!

XIX Przegląd Amatorskich Zespołów Muzycznych "Żubrowisko 2022" - zespół TAINT - 30.04.2022 · fot. Andrzej Grynpeter


Do tegorocznej edycji "Żubrowiska" zgłosiło się 21 grup ze Śląska i nie tylko. Na pszczyńskim rynku po trzy utwory zaprezentowało sześć najlepszych, zakwalifikowanych przez jury: TainT z Pszczyny, Iscariota z Dąbrowy Górniczej, Kolumbia ze Stefanówki, Methopia z Wrocławia, Free Air z Cieszyna oraz Joe Palooka z Zabrza, który w ostatniej chwili zastąpił zespół Insekt z Goczałkowic-Zdroju, który nie mógł wystąpić z przyczyn osobistych.

XIX Przegląd Amatorskich Zespołów Muzycznych "Żubrowisko 2022" - zespół ISCARIOTA - 30.04.2022 · fot. Andrzej Grynpeter


Stały skład jurorski - Barbarę Brodę-Malon, Daniela Kurtykę oraz Mariusza Szulakowskiego wspierał w tym roku w roli przewodniczącego gitarzysta bluesowy Grzegorz Kapołka. Jurorzy już po przesłuchaniach przyznawali, że poziom zespołów jest bardzo wysoki, a te, które zaprezentowały się na rynku odznaczały się ciekawym instrumentarium, charakterystycznymi wokalami czy niecodziennymi aranżacjami.

XIX Przegląd Amatorskich Zespołów Muzycznych "Żubrowisko 2022" - zespół JOE PALOOKA - 30.04.2022 · fot. Andrzej Grynpeter


18. edycję "Żubrowiska" wygrał zespół Free Air z Cieszyna, który z rąk starosty Barbary Bandoły odebrał pamiątkową statuetkę, a 3 września, podczas finału imprezy, otrzyma Nagrodę Starosty Pszczyńskiego w wysokości 3000 zł. Zespół istnieje od 2010 roku. W 2013 r. nagrał swój debiutancki album "Miasto S.S." Później przez kilka lat nie grali razem, by ponownie pojawić się na scenie w 2017 roku.

XIX Przegląd Amatorskich Zespołów Muzycznych "Żubrowisko 2022" - zespół KOLUMBIA - 30.04.2022 · fot. Andrzej Grynpeter


II miejsce jury przyznało zespołowi Kolumbia ze Stefanówki. Muzycy otrzymają Nagrodę Burmistrza Pszczyny w kwocie 2000 zł.

XIX Przegląd Amatorskich Zespołów Muzycznych "Żubrowisko 2022" - ogłoszenie wyników - 30.04.2022 · fot. Andrzej Grynpeter


Przegląd Amatorskich Zespołów „Żubrowisko 2022” - 30.04.2022 · fot. Powiat


Już 3 września w Ośrodku Sportów Wodnych w Łące wielki finał "Żubrowiska" Gwiazdą imprezy będzie Ania Dąbrowska. Sprzedaż biletów na koncert ruszy w maju.

To już 19. edycja przeglądu. W ciągu niemal dwóch dekad na "żubrowiskowej" scenie zaprezentowały się dziesiątki amatorskich zespołów muzycznych - z powiatu pszczyńskiego i całej Polski. Wystąpiły takie gwiazdy, jak KSU, Cree, Sztywny Pal Azji, Organek, Nocny Kochanek, Acid Drinkers, Coma, Strachy na Lachy, Dr Miso czy Hunter.

Organizatorami wydarzenia są: Starostwo Powiatowe w Pszczynie, Urząd Miejski w Pszczynie, Pszczyńskie Centrum Kultury oraz Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu w Pszczynie.

ar, mp / pless.pl
źródło: Powiat

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.