pless.pl

Reklama

Najpopularniejsze

  • 22 grudnia 2021
  • 23 grudnia 2021
  • wyświetleń: 5114

W powiecie pszczyńskim na razie nie szczepią najmłodszych dzieci

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj

16 grudnia rozpoczęła się akcja szczepień dzieci w wieku od 5 do 11 lat. Okazuje się, że na terenie powiatu pszczyńskiego nie działa ani jeden punkt, w którym można zaszczepić najmłodsze dzieci. Sytuacja ma się zmienić po 1 stycznia 2022 roku.

szczepienie


Kilka dni temu czytelnik zgłosił nam problem związany z dostępnością szczepień przeciwko COVID-19 dla dzieci w wieku 5-11 lat na terenie powiatu pszczyńskiego.

- Próbowałem zapisać dziecko na szczepienie i najbliższa lokalizacja to Bielsko-Biała. Na 10 stycznia jest wolny termin w Czechowicach-Dziedzicach. To jest jakieś nieporozumienie, żeby w mieście powiatowym nie można było zaszczepić dziecka - tylko jechać 20 km do innego miasta - poinformował czytelnik.

Jak udało nam się dowidzieć szczepienia dzieci w wieku 5-11 lat planują wprowadzić dwa punkty zlokalizowane na terenie powiatu pszczyńskiego: NZOZ DOKAWA w Ćwiklicach oraz NZOZ WAMED w Grzawie. W przypadku pierwszego punktu tworzona jest lista dzieci od 5. roku życia na szczepienie przeciwko COVID-19. Po Nowym Roku zapisy na szczepienia w tej grupie wiekowej planuje uruchomić także NZOZ WAMED.

Najmłodsze dzieci najprawdopodobniej będzie też można zaszczepić w Powiatowym Punkcie Szczepień Powszechnych w Pszczynie.

- W Powiatowym Punkcie Szczepień Powszechnych w Pszczynie (budynki modułowe przy ul. Zamenhofa 5a) obecnie możliwe są szczepienia dzieci i młodzieży od 12. roku życia. Ze względu na przypadające w dni otwarcia punktu święta, w okresie świąteczno-noworocznym punkt będzie nieczynny - do 2 stycznia włącznie. Rozważamy możliwość uruchomienia w styczniu szczepień dzieci od 5. roku życia. Analizujemy rozwiązania, aby mogły odbywać się one jak najlepszych warunkach. Szczegóły podamy po Nowym Roku - poinformowała Marcela Grzywacz, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Pszczynie.

Na chwilę obecną największym problemem jest konieczność zamówienia minimum 100 dawek szczepionki - Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych wysyła szczepionki pakietami w takiej właśnie liczbie.

Starostwo Powiatowe w Pszczynie przypomina, że dziecko na szczepienie można zarejestrować:
  • dzwoniąc na całodobową infolinię 989.
  • Korzystając ze strony internetowej pacjent.gov.pl (Ważne! Dziecko możesz zarejestrować tylko za pomocą tzw. szybkiej rejestracji bez Profilu Zaufanego).
  • wysyłając SMS o treści SzczepimySie na numer 664 908 556 lub 880 333 333.

ab / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus - raport

Publikujemy bieżące raporty Ministerstwa Zdrowia, Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz powiatowego Sanepidu dotyczące sytuacji epidemiologicznej w powiecie pszczyńskim, regionie i kraju. Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj