pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Najpopularniejsze

  • 17 grudnia 2021
  • 11 stycznia 2022
  • wyświetleń: 22863

[FOTO] Kolędowanie z Pectusem na rzecz Domu Kulejących Aniołów

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Dom Kulejących Aniołów" podaj

9 stycznia w kościele ewangelickim w Pszczynie odbył świąteczny koncert zespołu Pectus na rzecz Domu Kulejących Aniołów. Część dochodów z biletów-cegiełek została przekazana na lecznie Florka, który stracił wzrok.

Koncert charytatywny na rzecz Domu Kulejących Aniołów - pierwszy koncert - 09.01.2022 r. · fot. Andrzej Grynpeter


Artyści zagrali dwa koncerty charytatywne w kościele ewangelickim - o godzinie 16:00 i 18:30.

W ostatnich koncertach zorganizowanych w ewangelickiej świątyni z cyklu Musica Sacra wystąpili znani artyści: Edyta Geppert, Golec uOrkiestra, Hanna Banaszak, Alicja Majewska, Olga Bończyk, Zbigniew Wodecki, Włodzimierz Korcz, Krzysztof Krawczyk, Beata Rybotycka, Jacek Wójcicki, zespół Horyna.

Koncert charytatywny na rzecz Domu Kulejących Aniołów - drugi koncert - 09.01.2022 r. · fot. Andrzej Grynpeter


- To niezapomniane, pełne wzruszeń i uniesień chwile, do których często wracamy pamięcią. Po kilku latach przerwy wracamy do tradycji, by umilić Państwu świąteczny czas, dodać wiary, nadziei i miłości na Nowy Rok 2022 - zapraszali organizatorzy z Domu Kulejących Aniołów w Piasku.

Loading...


Całkowity dochód z zakupionych cegiełek przekazany został na cele charytatywne - część pieniędzy trafiła na konto Domu Kulejących Aniołów w Piasku, zaś część na leczenie Florka Francuza z Pszczyny, wcześniaka, który stracił wzrok, a końcem 2021 roku przeszedł kosztowną operację oczu w Londynie. 8-miesięczny chłopiec potrzebuje intensywnej rehabilitacji i terapii wzroku. Rodzice Florka - Żaneta i Maciej dziękowali wszystkim za wsparcie w ciężkiej walce o zdrowie ich syna.

Organizatorami koncertów byli: Kulejące Anioły, a patronat honorowy objęła starosta pszczyńska Barbara Bandoła oraz burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol.

ar / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Dom Kulejących Aniołów

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Dom Kulejących Aniołów" podaj