pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Najpopularniejsze

  • 23 listopada 2021
  • 8 grudnia 2021
  • wyświetleń: 25177

[WIDEO, FOTO] Na pszczyńskim Rynku dzieciaki obudziły Mikołaja

W poniedziałek, 6 grudnia o godzinie 16.00 na Rynku w Pszczynie odbyło się tradycyjnie "Budzenie świętego Mikołaja"! Rozbłysła też choinka! Zobaczcie fotorelację i wideorelację z drona!Dzieci wraz z rodzicami o godzinie 16.00 przybyły licznie przed ratusz i wspólnie zdołały obudzić drzemiącego na dachu Mikołaja. To jednak nie koniec atrakcji. O godzinie 16.30 na lodowisku odbył się pokaz łyżwiarski KS "EDGE" Skating Academy Katowice, a o godzinie 17.00 rozpoczęło się XV Spotkanie Pszczyńskich Imienników Świętego Mikołaja.

Budzenie Świętego Mikołaja w Pszczynie - 06.12.2021 · fot. Oskar Piecuch / UM Pszczyna

Budzenie Świętego Mikołaja - 06.12.2021 · fot. Grzegorz Załucki


Obecnie w Pszczynie mieszka aż 186 osób o imieniu Mikołaj. Najmłodszy ma zaledwie kilka miesięcy (urodził się w lipcu tego roku), najstarszy 81 lat. 6 grudnia tradycyjnie na pszczyńskim rynku spotkali się niemal wszyscy. Spotkanie imienników Świętego Mikołaja odbyło się przed ratuszem. Było okazją do wspólnych zdjęć i poczęstunku. W tym dniu trzech pszczyńskich Mikołajów obchodziło urodziny! Życzymy wszystkim dużo szczęścia i zdrowia!

Pokaz jazdy figurowej na pszczyńskim lodowisku - 06.12.2021 · fot. Oskar Piecuch / UM Pszczyna

Spotkanie Pszczyńskich Imienników Świętego Mikołaja - 06.12.2021 · fot. Oskar Piecuch / UM Pszczyna


Organizatorami wydarzenia były: Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu, Pszczyńskie Centrum Kultury i Urząd Miejski. Partnerem akcji było Centrum Handlowe Stara Kablowania z Czechowic-Dziedzic.

Loading...


Podczas wydarzenia mikołajkowego można było wesprzeć Olka z Czarkowa. Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie, pragnąc obudzić serca mieszkańców powiatu pszczyńskiego na małego Olusia z Czarkowa, zorganizował akcję "Piernikowi Mikołaje dla Olusia"!

Aleksander urodził się w styczniu 2021 roku w ciężkiej zamartwicy, niedotleniony. Zaraz po urodzeniu został przewieziony na intensywną terapię do Zabrza, gdzie lekarze walczyli o jego życie. Mały wojownik wygrał walkę o życie, jednak musi być intensywnie rehabilitowany.

Piernikowi Mikołaje dla Olusia - akcja ZS nr 1 w Pszczynie - 12.2021 · fot. ZS nr 1 w Pszczynie


Nauczyciele Zespołu Szkól nr 1 w Pszczynie postanowili "obudzić" serca mieszkańców Pszczyny dla małego Olusia! Upiekli symboliczne świąteczne pierniczki dla chłopczyka, zaś uczniowie o wielkich sercach przez kilka dni zdobili je kolorowymi dekoracjami oraz przepięknie zapakowali.

Świąteczne pierniczki były ofiarowywane za symboliczny datek do puszki, przeznaczony na rehabilitację Olusia. Mikołajkowych nauczycieli z koszyczkami można było spotkać od godziny 16.00 do godz. 17.00 na pszczyńskim rynku.

Olek Budzik
kilkumiesięczny Olek Budzik · fot. archiwum rodzinne


Więcej o Olku pisaliśmy w artykule: Mały Olek z Czarkowa walczy o zdrowie. Urodził się w zamartwicy.

ar / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.