pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Najpopularniejsze

  • 12 listopada 2021
  • 13 listopada 2021
  • wyświetleń: 3410

Parking w Studzionce z BO gotowy. Górka dla dzieci została!

Przy boisku LKS w Studzionce ukończono budowę parkingu. To realizacja pomysłu sołeckiego zgłoszonego w Pszczyńskim Budżecie Obywatelskim 2019. Powstanie parkingu nie oznacza likwidacji górki dla dzieci do zjazdów na sankach!

Parking w Studzionce z BO gotowy. Ulepszono górkę dla dzieci - 11.2021 · fot. Rada Sołecka Studzionka / Studzionka i Studzienczanie


Projekt nie został wcześniej zrealizowany z powodu przeciągających się procedur. Obecnie przy boisku do dyspozycji mieszkańców są dwa parkingi. Nowy przeznaczony jest dla samochodów osobowych, natomiast na utwardzonym terenie, na wprost boiska, mogą parkować zarówno samochody osobowe, jak i ciężarowe. Parking powstał przy współpracy z firmą Strabag. W ostatnich dniach posadzono przy wjeździe na parking 2 śliwy wiśniowe PISSARDI na pniu o bordowych liściach w okresie wegetacyjnym.

Ponadto podczas prac stok saneczkowy dla najmłodszych studzieńczan został podwyższony i wyrównany. Członkowie Rady Sołeckiej pozbierali kamienie i zasiali trawę. Ze względu na powstanie parkingu, koniec zjazdu został zaplanowany jak na skoczni w Wiśle - podjazd w górę i zjazd po parkingu. Gdy spadnie śnieg,
zostanie zamknięty wjazd na parking. Dzieci będą mogły bezpiecznie zjechać, wjeżdżając saneczkami na parking.

Na przełomie listopada i grudnia zostaną na słupach energetycznych zabudowane latarnie oświetlające stok. Będą one włączane w zimie. Tę inwestycję, według pomysłu przedstawicieli sołectwa, zlecił Urząd Miejski, natomiast finansowana jest ona ze środków sołeckich. Niewykluczone, że górka będzie naśnieżana sztucznie, jeśli zajdzie taka potrzeba. Rada Sołecka wskazuje, że w ubiegłą zimę górka cieszyła się bardzo dużą popularnością.

ar / pless.pl
źródło: Studzionka i Studzienczanie / Facebook

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.