pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Najpopularniejsze

  • 7 listopada 2021
  • wyświetleń: 4628

[ZDJĘCIA] Zespół "Pszczyna" uczył się z instruktorami "Śląska"

Ostatnia sobota i niedziela października była dla członków "Pszczyny" bardzo pracowita. Ćwiczyli w Koszęcinie pod okiem doświadczonych instruktorów Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk". Efekty szkolenia będzie można zobaczyć już niebawem w przygotowywanym obecnie odświeżonym repertuarze.

Zespół Regionalny "Pszczyna" ćwiczył pod okiem instruktorów Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk" - 30-31.10.2021 · fot. Towarzystwo Miłośników Ziemi Pszczyńskiej


Zespół Regionalny "Pszczyna" skorzystał z zaproszenia, ufundowanego przez Gminę Pszczyna i wyjechał na warsztaty taneczno-wokalno-sceniczne do Koszęcina, gdzie pod okiem doświadczonych instruktorów Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk" - m.in. pani Aleksandry Żaczkovej oraz pana Piotra Hankusa - jego członkowie szlifowali swoje umiejętności.

Wieczorem była okazja, aby uczcić jubileusz 60-lecia zespołu, który - z powodu pandemii koronowirusa - był odkładany od ubiegłego roku. Członkowie świętowali także nadanie sztandaru zespołowi. W uroczystej kolacji razem z zespołem uczestniczyli między innymi fundatorzy sztandaru - Starosta Pszczyńska Barbara Bandoła oraz Burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol. Dyrektor Pszczyńskiego Centrum Kultury Michał Czernek przekazał członkom zespołu słodki upominek - jubileuszowy tort.

ar / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.