pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Najpopularniejsze

  • 31 października 2021
  • wyświetleń: 3045

Rower połączy Pszczynę z Tychami: jest zapowiedź rajdu!

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Ścieżki rowerowe" podaj

Rowerowe połączenie Pszczyny z Tychami to jedna z popularniejszych tras rowerowych w okolicy. Istnieje możliwość pokonania jej na rowerze miejskim, gdyż oba samorządy obsługiwane są przez tego samego operatora. Niewykluczone, że w przyszłym roku jedną z inicjatyw będzie wspólny rajd rowerowy.

paprocany, ścieżka
Ścieżka rowerowa nad Jeziorem Paprocańskoim · fot. ar


Wymiana doświadczeń związana z rozbudową infrastruktury rowerowej była okazją do spotkania Michała Kasperczyka z burmistrzem Pszczyny Dariuszem Skrobolem. Spotkanie odbyło się w czwartek, 28 października w pszczyńskim ratuszu.

Michał Kasperczyk jest radnym, a także pełnomocnikiem prezydenta Tychów ds. koordynowania i rozwoju ruchu rowerowego oraz zespołu zadaniowego ds. ścieżek rowerowych.

Skrobol, Kasperczyk
fot. UM Pszczyna


- W trakcie spotkania rozmawialiśmy o działaniach samorządów związanych z rozbudową sieci ścieżek rowerowych, modernizacją istniejących tras oraz oznakowania. W przyszłości będziemy chcieli inicjować wspólne wydarzenia, które pozwolą integrować środowisko rowerzystów, a zarazem poznać malownicze miejsca położone wzdłuż trasy łączącej Pszczyną z Tychami - mówi burmistrz Dariusz Skrobol.

- Cieszę się, że mój pomysł spotkał się z aprobatą. Przedstawiłem propozycję, aby rowerzystów z Tychów i Pszczyny zaprosić na wspólną przejażdżkę w postaci partnerskiego Rajdu Rowerowego Tychy - Pszczyna. To doskonały sposób na promocję zdrowego trybu życia. Przy okazji uczestnicy będą mogli zapoznać się z walorami turystycznymi regionu. W ostatnich latach rozwijamy infrastrukturę rowerową. Trasę rajdu wyznaczymy więc tak, aby uczestnicy mogli bezpiecznie przejechać i poznać lasy Puszczy Pszczyńskiej - powiedział po spotkaniu radny Michał Kasperczyk.

ar / pless.pl
źródło: UM Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Ścieżki rowerowe

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Ścieżki rowerowe" podaj