pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Najpopularniejsze

  • 22 sierpnia 2021
  • 23 sierpnia 2021
  • wyświetleń: 14759

Biesiada Śląska na poprawiny! Nie zabrakło pysznego jedzenia

W sobotę, 21 sierpnia na rynku odbyła się inscenizacja śląskiego wesela. Na pszczyńskim rynku nie zabrakło poprawin! Dzień później w sercu Pszczyny odbyła się Śląska Biesiada i Festiwal Pszczyńskich Maszketów "Chochla 2021".

Poprawiny z Chochlą 2021 - Festiwal Moja Pszczyna Talenty i Pasje - 22.08.2021 r. · fot. Andrzej Grynpeter


W trakcie "Chochli" tradycyjnie nie zabrakło dobrej kuchni. Motywem przewodnim były dania weselne. Najlepszy okazał się zespół z Łąki! Na rynku przygotowano siedem stoisk, w tym cztery z gminy Pszczyna. Na jednym z nich, stoisku Kuchni Verle zobaczyliśmy Charlesa Daigneaulta i Oliwię Piech, czyli uczestników programów MasterChef i MasterChefJunior. Oboje wykonali specjalny pokaz na scenie.

Pokaz kulinarny uczestników MasterChef Junior - Oliwi Piech i MasterChef Polska - Charlesa Daigneaulta - 22.08.2021 · fot. Grzegorz Załucki


Festiwal Kulinarny Chochla, Biesiada Śląska oraz Muzyczne Spotkania Sąsiadów z Radiem Silesia - 22.08.2021 · fot. Grzegorz Załucki


Tego samego dnia na pszczyńskim rynku odbyła się Biesiada Śląska z Krzysztofem Respondkiem i Orkiestrą Diverto. Było dużo śląskich szlagierów.

Dodatkowo w niedzielę w Pszczynie miała miejsce Intronizacja Króla urkowego i Obchody 25-lecia Okręgu Śląskiego Bractw Kurkowych. Fotorelacja i więcej informacji w artykule: [ZDJĘCIA] Uroczystość Intronizacji Króla Kurkowego.

ar / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.