pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Najpopularniejsze

  • 19 sierpnia 2021
  • wyświetleń: 4364

Henryk Kula wiceprezesem PZPN. Przygodę z piłką zaczynał w Woli

Henryk Kula - kiedyś prezes LKS Sokół Wola, został w tym tygodniu wybrany wiceprezesem Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Henryk Kula
Henryk Kula wiceprezesem PZPN · fot. UG Miedźna


Przypomnijmy, że H. Kula pełni jednocześnie obowiązki prezesa Śląskiego Związku Piłki Nożnej. Podczas Walnego Zebrania Sprawozdawczo-Wyborczegow dniu 18 sierpnia powołano go na stanowisko wiceprezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej do spraw organizacyjno-finansowych. Otrzymał 91 głosów poparcia.

Henryk Kula urodził się 17 czerwca 1956 roku w Woli. Z piłką nożną związał się w rodzinnej miejscowości. W 1984 roku został członkiem zarządu LKS Sokół Wola, w którym pełnił funkcję wiceprezesa (1986-1990) oraz prezesa (1990-2000), z której zrezygnował po wyborze na Prezesa Podokręgu Tychy. Od 2000 roku jest członkiem Zarządu Śląskiego ZPN, a od 2016 roku - członkiem Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej. Funkcję Prezesa Śląskiego ZPN objął w sierpniu 2016 roku. Prezes Kula nie zapomina o swoich korzeniach, dlatego często odwiedza małe kluby.

H. Kula jest Absolwentem Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie oraz podyplomowych studiów z zakresu zarządzania na Politechnice Śląskiej w Gliwicach. przez 34 lata pracował w Przedsiębiorstwie Robót Górniczych w Mysłowicach. Od 1994 roku prowadzi własną działalność gospodarczą.

ar / pless.pl, źródło: UG Miedźna, Śląski Związek Piłki Nożnej

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.