pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Najpopularniejsze

  • 13 lipca 2021
  • wyświetleń: 1799

[ZDJĘCIA] "Chrobry" gości kolegów i koleżanki z zagranicy

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego" podaj

I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie w ramach programu Erasmus+ odwiedzili uczniowie i nauczyciele z Węgier, Austrii, Litwy i Grecji. To kontynuacja projektu pt. "Don’t worry, be healthy". W ciągu pięciu dni młodzież pozna region oraz weźmie udział w warsztatach żywieniowych.

Erasmus w Chrobrym - pszczyńscy uczniowie goszczą kolegów i koleżanki z zagranicy - 07.2021 · fot. powiat


Uczniów pszczyńskiego liceum odwiedzili koledzy i koleżanki z krajów partnerskich biorących udział w projekcie Współpraca Szkół pt. "Don’t worry, be healthy" ("Nie martw się, bądź zdrowy"). W realizacji unijnego programu Erasmus+ uczestniczy pięć krajów: Węgry, Litwa, Austria, Grecja i Polska. Projekt rozpoczął się na Węgrzech w grudniu 2018 roku. W ramach wymiany szkół uczniowie I LO im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie odwiedzili także Litwę i Austrię, a w sierpniu wyjadą do Grecji.

Realizując projekt węgierscy, litewscy, austriaccy, greccy i polscy uczniowie wezmą udział w warsztatach na temat zdrowego żywienia w jednej z pszczyńskich restauracji. Młodzież będzie piekła bułki, przygotowywała zdrowe pasty z warzyw oraz lemoniadę bez cukru. W ramach podsumowania projektu, uczniowie opracują tygodniowe menu z dwoma wersjami zdrowych przekąsek do szkoły oraz nagrają piosenkę.

- Staramy się zaszczepić w uczniach zdrowe nawyki żywieniowe. Realizując projekt koncentrujemy się na sporcie i zdrowym odżywianiu. Chcemy w ten sposób oderwać młodzież od komputerów - mówi Monika Margiecok, koordynatorka programu Erasmus+. - Zależy nam także na przełamaniu barier językowych uczniów oraz otwarciu ich na świat, aby nie bali się podróżować i mówić w języku, którego się uczą - dodaje.

W ciągu pięciu dni młodzież pozna Pszczynę, odwiedzi także Kraków, Wieliczkę oraz Ustroń, gdzie aktywnie spędzi dzień w parku linowym.

Celem projektu "Don’t worry, be healthy" jest m.in. koncentracja na sposobach, dzięki którym uczniowie będą wprowadzali zdrowe nawyki w swoim życiu, a także zachęcenie młodzieży do wzięcia odpowiedzialności za swoje zdrowie psychiczne i fizyczne oraz poszerzenie wiedzy na temat zdrowego odżywiania i aktywnego stylu życia.

ar / pless.pl, źródło: Powiat

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego" podaj