pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Najpopularniejsze

  • 9 czerwca 2021
  • 13 czerwca 2021
  • wyświetleń: 21278

Kompromitacja policji? Szczegóły nalotu na charytatywny koncert

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj

13 lutego w Klubie O'Key odbył się charytatywny koncert online dla Filipka Cholewy. Choć w wydarzeniu nie wzięła udziału publiczność, decyzją komendanta pszczyńskiej policji na miejsce wysłano kilkudziesięciu policjantów, którzy mieli "zapewnić bezpieczeństwo i porządek publiczny w związku z informacją o planowanym otwarciu klubu". Mundurowi pełnili także asystę podczas kontroli pracowników Sanepidu. Koszty policyjnej akcji oszacowano na niespełna 23 tysiące złotych!

policja
Kompromitacja policji? Szczegóły nalotu na charytatywny koncert · fot. KPP Pszczyna


Poseł Przemysław Koperski interweniował w sprawie policyjnych działań, które miały miejsce w Klubie O'Key, w trakcie charytatywnego koncertu dla chorującego na SMA Filipka Cholewy. Ze względu na obostrzenia sanitarne koncert odbywał się w sieci, za pośrednictwem transmisji na facebookowej stronie klubu.

Tuż po rozpoczęciu wydarzenia w rejonie klubu zaroiło się od policjantów. Mundurowi weszli też do lokalu razem z pracownikami Sanepidu i funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej.

- W owym czasie w kontrolowanym klubie muzycznym przebywali właściciele lokalu oraz zaproszeni wykonawcy, łącznie 6 osób. Audycja była prowadzona na żywo i transmitowana przez portal Facebook. Działania podejmowane przez funkcjonariuszy, są nie tylko nieuzasadnione, ale zdumiewające wobec faktu, iż o planowanej audycji informowano na rozwieszonych po okolicy plakatach, z których jasno wynikał nie tylko charakter koncertu, ale też fakt, iż wydarzenie miało odbyć się bez udziału publiczności - czytamy w piśmie, które do Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach wystosował poseł Przemysław Koperski.

Co ciekawe przed imprezą pszczyńska policja kontaktowała się z właścicielami lokalu. Poszło o plakat reklamujący wydarzenie, na którym pojawiła się informacja o możliwości rezerwacji stolików. Właściciele Klubu O'Key wytłumaczyli, że owa wzmianka na afiszu jest generowana automatycznie, a impreza odbędzie się bez publiczności.

okey
Policja zasugerowała się generowaną automatycznie stopką plakatu, w której pojawiła się informacja o możliwości rezerwacji stolików


Polityk Lewicy w liście do komendanta wojewódzkiego zadał kilka pytań - m.in. o to, kto i dlaczego podjął decyzję o rozpoczęciu akcji, ilu funkcjonariuszy było zaangażowanych w działania oraz o koszty akcji.

Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach, w odpowiedzi na pismo posła, poinformował, że akcja miała "zapewnić bezpieczeństwo i porządek publiczny w związku z informacją o planowanym otwarciu klubu". Decyzję w tej sprawie wydał Komendant Powiatowy Policji w Pszczynie mł. insp. Grzegorz Bonalski, który był także dowódcą akcji.

- Informacja o organizacji w dn. 13.02.2021 r. imprezy "Valentine's Night" w Klubie O'Key w Pszczynie, gdzie będzie można dokonać wcześniejszej telefonicznej rezerwacji, pojawiła się na portalu społecznościowym Facebook pomimo obowiązujących przepisów zabraniających funkcjonowania lokali tanecznych i dyskotek - poinformował insp. Roman Rabsztyn, Komendant Wojewódzki Policji w Katowiach.

Szef śląskiego garnizonu policji dodał, że policja udzielała także asysty podczas kontroli prowadzonej przez pracowników Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tychach, która przebiegła bez uwag. W lokalu odbyła się także kontrola przedstawicieli Krajowej Administracji Skarbowej, która zakończyła się nałożeniem mandatu w wysokości 300 zł za nieprawidłowości dotyczące kas fiskalnych.

Z odpowiedzi na pismo posła dowiadujemy się także o tym, że w akcję zaangażowanych było 34 policjantów z KPP Pszczyna oraz 48 funkcjonariuszy OPP Katowice. Użyto 20 radiowozów, a koszt interwencji policyjnej pod Klubem O'Key wyniósł niespełna 23 tys. złotych.

Interwencja służb miała istotny wpływ na przebieg charytatywnego koncertu, który zakończył się wcześniej niż planowano.

ab / pless.pl

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus - raport

Publikujemy bieżące raporty Ministerstwa Zdrowia, Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz powiatowego Sanepidu dotyczące sytuacji epidemiologicznej w powiecie pszczyńskim, regionie i kraju. Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj