• 25 kwietnia 2021
  • 26 kwietnia 2021
  • wyświetleń: 18396

Gmina Pszczyna ma Mistrzynię Polski. Brawo Sylwia Indeka!

Olbrzymi sukces odniosła Sylwia Indeka na Mistrzostwach Polski Seniorów w biegu na 10 000 metrów, które odbyły się w sobotę, 24 kwietnia w Goleniowe. Pszczynianka pobiła swój rekord życiowy i została Mistrzynią Polski! Czas naszej Mistrzyni to 33 minuty i 24 sekundy!

Sylwia Indeka Mistrzynią Polski w biegu na 10 000 metrów - Goleszów, 24.04.2021
Sylwia Indeka Mistrzynią Polski w biegu na 10 000 metrów - Goleszów, 24.04.2021 · fot. LKS Pszczyna

Na starcie do sześciu serii (4 serie mężczyzn i 2 serie kobiet) stanęło ponad 140 uczestników. Wśród nich jedyna pszczynianka reprezentująca klub LKS Pszczyna Sylwia Indeka. W ubiegłym roku w Karpaczu Sylwia na tym samym dystansie zajęła czwarte miejsce.

W biegu głównym kobiet na starcie stanęły 23 zawodniczki. Od początku tempo biegu nadawały dwie zawodniczki, wielokrotne mistrzynie Polski, Renata Pliś i Paulina Kaczyńska. Od trzeciego kilometra na czoło wysunęła się Izabela Paszkiewicz, która niedawno wypełniła minimum na Igrzyska Olimpijskie w Tokio w maratonie. Od połowy dystansu na czoło stawki wysunęła się Sylwia i przez następne kilometry zmieniała się z Izą na prowadzeniu.

Decydująca rozgrywka rozpoczęła się 600m przed metą. Sylwia zdecydowanie przyspieszyła, a za nią utrzymały się tylko trzy zawodniczki. Ostatnie dwieście metrów były już samotnym popisem naszej reprezentantki, która pierwsza minęła linię mety i z czasem 33:24,16 poprawiła rekord życiowy i po wielu sukcesach w młodszych kategoriach wiekowych, została pierwszy raz w swojej karierze Mistrzynią Polski Seniorek.

Sylwia Indeka Mistrzynią Polski w biegu na 10000 metrów!
Sylwia Indeka, Mistrzyni Polski w biegu na 10000 metrów, wraz z trenerką Marzanną Helbik · fot. facebook.com/SylwiaIndekaRunning/

Nasza Mistrzyni po biegu nie kryła emocji - Nie wiem jak to opisać, bo wciąż w to nie wierzę! Sport bardzo uczy mnie cierpliwości i pokory, więc wszystko to co mogę powiedzieć zawsze chcę pokazać na bieżni! Moje życie podporządkowane jest bieganiu, ale nie zapominam też o studiach, które zajmują mi sporo czasu. Ale praca to nie wszystko, ważne jest dobre nastawienie oraz cierpliwość. Jestem młodą zawodniczką i w rywalizacji seniorowskiej dopiero raczkuję. Jedynie czego nie mogę pokazać na bieżni, to mojej trenerki (ale za to ją słychać, gdy mnie dopinguje), bez której nie byłoby tego wszystkiego. To ona mnie stworzyła i to ona jest współtwórcą tego sukcesu. Czasem buntuję się na treningu. Nie jestem łatwą zawodniczką, a kiedy dochodzi do ekstremalnego zmęczenia współpraca nie jest łatwa, dlatego razem przechodzimy trudne chwile, by zaraz razem cieszyć się z tych dobrych. Bardzo wierzę w naszą pracę i dalsze sukcesy. Dziękuję też moim bliskim i sponsorom, którzy stwarzają mi warunki do profesjonalnego trenowania! - powiedziała Sylwia Indeka.