pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Najpopularniejsze

  • 8 kwietnia 2021
  • wyświetleń: 15638

[WIDEO] Pożar dachu domu w Łące. Spaliła się duża powierzchnia

Wczoraj tuż przed 23.00 doszło do pożaru dachu domu jednorodzinnego przy ul. Kwiatowej w Łące. Spaleniu uległa duża część dachu. W pożarze nikt nie ucierpiał.

[WIDEO] Pożar dachu domu w Łące - 07.04.2021 · fot. Ratownictwo Powiat Pszczyński, PSP Pszczyna


Straż pożarna otrzymała informację o pożarze przed 23.00. Z informacji wynikało, że pali się dach w budynku jednorodzinnym. Po przybyciu służb na miejsce zgłoszenie potwierdziło się - spod poszycia dachu wydobywał się dym i płomienie. Działania polegały na podaniu prądów wody z dwóch stanowisk gaśniczych. Akcja nie była łatwa, z powodu trudno dostępnych przestrzeni między ociepleniem a konstrukcją dachu. Następnie rozebrano spaloną konstrukcję i uszkodzone elementy w celu ich dogaszenia na zewnątrz.

Działania trwały długo - zakończyły się po 2 w nocy. Straty poniesione przez właścicieli budynku są dosyć poważne. Spaliło się około 30 m kw. dachu. Uszkodzone zostały instalacje użytkowe.

W akcji gaśniczej brały udział zastępy PSP Pszczyna oraz okoliczne jednostki ochotniczej straży pożarnej:
OSP Łąka, OSP Jankowice, OSP Ćwiklice, OSP Studzienice.

Badane są przyczyny zdarzenia. Prawdopodobnym powodem powstania ognia mogło być zwarcie instalacji elektrycznej.

ar / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.