pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Najpopularniejsze

  • 9 kwietnia 2021
  • 10 kwietnia 2021
  • wyświetleń: 3289

Remont hali sportowej w Wiśle Małej musi jeszcze poczekać

Marta Wojciechowska-Smolarz w marcu złożyła w Urzędzie Miejskim kolejną interpelację w sprawie remontu hali namiotowej, która pełni rolę sali gimnastycznej w Wiśle Małej. Po 16 latach użytkowania, konieczny jest jej kompleksowy remont. Zastępca burmistrza odpowiada, że w tym roku gmina nie wyasygnuje pieniędzy na ten cel, ale chce starać się o środki zewnętrzne.

Hala sportowa w Wiśle Małej - 02.2019
Hala sportowa w Wiśle Małej wymaga gruntownego remontu. W namiocie łatane są dziury · fot. pless.pl


Hala sportowa z przykryciem balonowym przy Szkole Podstawowej W Wiśle Małej jest pierwszym tego typu obiektem sportowym z boiskiem do piłki ręcznej, koszykówki, siatkówki i badmintona na terenie gminy Pszczyna. Przez Wiele lat hala służy dzieciom uczęszczającym do oddziałów przedszkolnych i szkoły podstawowej W Wiśle Małej, drużynie LKS Wisła Mała, piłkarzom z sąsiednich miejscowości, W tym z gminy Strumień, a także osobom prywatnym. Niestety, po 16 latach użytkowania, konieczny jest kompleksowy remont hali.

Jak wskazuje radna Marta Wojciechowska-Smolarz, każdego roku lepione jest pokrycie dachowe w najbardziej zużytych miejscach i istnieje ryzyko zerwania brezentu przy silnych wiatrach. Nieszczelność dachu powoduje zamakanie ścian i ich zagrzybienie oraz dewastację muru (notorycznie uzupełniane są braki w tynku). Złe odwodnienie fundamentów powoduje, przy dużej ilości opadów, że woda stoi tuż przy nich. System ogrzewania zmodernizowany w 2019 roku sprawił, że podniosła się temperatura w hali, ale niestety nie udało się zlikwidować zagrzybienia i uciążliwego zapachu.

Radna wnioskuje o podjęcie dodatkowych działań mających na celu modernizację hali .

- Jest to bardzo ważne miejsce dla wszystkich mieszkańców Wisły Małej, dla dzieci uczęszczających do szkoły podstawowej, ale także dla mieszkańców tej części gminy. Dobrze wyposażony obiekt sportowy możestanowić alternatywę dla zajętych hal w Pszczynie oraz przynosić dodatkowe dochody dla gminy - argumentuje przedstawicielka mieszkańców w Radzie Miejskiej.

W odpowiedzi otrzymała informację, że gmina nie jest dziś w stanie wyasygnować odpowiedniej ilości środków na ten cel.

- Mam świadomość tego, iż szesnastoletnia hala namiotowa w Wiśle Małej wymaga gruntownego remontu między innymi w zakresie wymiany pokrycia hali z powłoki PCV, gruntownej konserwacji elementów nośnych z drewna klejonego, wykonania remontu ścian zewnętrznych wraz z ich izolacją, wymiany systemu otwierania drzwi przesuwnych na bardziej niezawodny i łatwiejszy w obsłudze, wymiany starej nawierzchni ze sztuczną trawą na nową, wykonania remontu drenażu w pierwszej kolejności. Realizacja powyższego zakresu wymaga sporządzenia szczegółowej dokumentacji projektowej. W chwili obecnej zaangażowanie finansowe gminy w inne przedsięwzięcia inwestycyjne jest na tyle wysokie, że nie ma możliwości wyasygnowania odpowiednich środków w bieżącym roku budżetowym na tą kolejną, niewątpliwie konieczną inwestycję. Zapewniam, że Urząd będzie czynił starania, aby pozyskać środki zewnętrzne, które w części pomogłyby w przyszłości zrealizować kompleksową modernizację hali - pisze w dokumencie zastępca burmistrza Piotr Sidzina.

Przypomnijmy, że radna Marta Wojciechowska-Smolarz interweniowała już w sprawie złego stanu technicznego namiotu dwa lata temu. Pisaliśmy o tym w artykule: www.pless.pl/wiadomosci/56980-hala-sportowa-przy-szkole-w-wisle-malej-wymaga-modernizacji-wisla-mala. W 2019 roku zmodernizowano instalację grzewczą i wentylacyjną, jednak od tego czasu gruntowny remont odkładany jest na później.

ar / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.