pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Najpopularniejsze

  • 19 marca 2021
  • 22 marca 2021
  • wyświetleń: 8261

[FOTO] Funkcjonariusze rozdawali maseczki mieszkańcom powiatu

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj

W ostatni weekend pszczyńscy policjanci przekazywali mieszkańcom powiatu pszczyńskiego maseczki, które z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych trafiły do Starostwa Powiatowego w Pszczynie, a następnie do funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Pszczynie. Mundurowi wyposażali w maseczki osoby bezdomne, starsze oraz te, które podeszły i poprosiły o maseczkę.

Funkcjonariusze wręczą maseczkę. Akcja powiatu pszczyńskiego i policji
Funkcjonariusze wręczą maseczkę. Akcja powiatu pszczyńskiego i policji · fot. Powiat


Pszczyńscy policjanci każdego dnia dbają o bezpieczeństwo mieszkańców oraz osób odwiedzających powiat. W ostatnich dniach od wczesnych godzin porannych funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Pszczynie włączyli się w akcję rozdawania maseczek mieszkańcom. Starosta Barbara Bandoła przekazała komendantowi powiatowemu policji w Pszczynie mł. insp. Grzegorzowi Bonalskiemu 200 szt. jednorazowych maseczek medycznych wykonanych z trzech warstw niepylącej i hypoalergicznej włókniny, które od piątku trafiały do najbardziej potrzebujących mieszkańców.

Policjanci rozdawali maseczki - 03.2021 · fot. KPP Pszczyna


Policjanci rozdawali maseczki m.in. seniorom, osobom bezdomnym. Zwłaszcza ta ostatnia grupa nierzadko używa zabrudzonych i uszkodzonych, a więc nie w pełni chroniących maseczek. Mieszkańcy, którzy mieli okazję spotkać patrole i poprosili o taką maseczkę dla siebie i dla swoich bliskich, również ją otrzymali.

- Pamiętajmy, że pandemia nadal trwa i panujące obostrzenia nakładają na nas wszystkich różne ograniczenia, ale także obowiązki. Jednym z nich jest konieczność noszenia maseczki w taki sposób, aby zasłaniała usta oraz nos. Należy także pamiętać o obowiązku zachowania dystansu oraz o dezynfekcji dłoni - przypominają mundurowi. Policjanci po raz kolejny apelują - nośmy maseczki dla siebie i innych.

BM / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus - raport

Publikujemy bieżące raporty Ministerstwa Zdrowia, Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz powiatowego Sanepidu dotyczące sytuacji epidemiologicznej w powiecie pszczyńskim, regionie i kraju. Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj