pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Najpopularniejsze

  • 19 marca 2021
  • wyświetleń: 7548

Pociski artyleryjskie pod ul. Szkolną w Porębie. Wezwano saperów

Podczas przebudowy ul. Szkolnej w Porębie robotnicy natrafili na pociski artyleryjskie.

Pociski artyleryjskie pod ul. Szkolną w Porębie - 18.03.2021 · fot. Powiat


Pociski zostały znalezione w czwartek rano podczas prac związanych z budową kanalizacji sanitarnej przy drodze w rejonie boiska. Roboty przy przebudowie zostały wstrzymane, a teren zabezpieczony.

Na miejsce wezwano jednostkę saperską z Gliwic. Saperzy zabezpieczyli łącznie pięć pocisków kalibru 88 mm w stanie technicznym uniemożliwiającym dokładną identyfikację. Teren ujawnienia oraz teren wskazany przez kierownika budowy został sprawdzony sprzętem patrolu saperskiego.

Pociski artyleryjskie pod ul. Szkolną w Porębie - 18.03.2021
Pociski artyleryjskie pod ul. Szkolną w Porębie - 18.03.2021 · fot. Powiat


Przebudowa ul. Szkolnej w Porębie oraz Porębskiej w Radostowicach rozpoczęła się w ubiegłym roku. Zadanie polega na przebudowie drogi na odcinku ok. 2,3 km, skrzyżowań i sieci uzbrojenia terenu. Roboty obejmą także przebudowę i budowę chodnika oraz odwodnienia drogi.

Łączna wartość zadania wynosi 5,8 mln zł. Ponad połowę wartości inwestycji pokryje pozyskane przez powiat pszczyński dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych. Powiat pszczyński, gmina Pszczyna oraz gmina Suszec z własnego budżetu przeznaczą na inwestycję 2,8 mln zł, z czego wsparcie ze środków gm. Pszczyna wyniesie 1 732 765,00 zł (w 2020 r. - 200 tys. zł, w 2021 r. - 1 532 765,00 zł).

BM / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.