pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Najpopularniejsze

  • 15 lutego 2021
  • 16 lutego 2021
  • wyświetleń: 6192

Wiktoria Prządka wicemistrzynią Polski w biegu na 800m U20

W dniach 12-14 lutego w toruńskiej hali ARENA odbyły się PZLA Halowe Mistrzostwa Polski U18 i U20. Świetny występ w biegu na 800m U20 okraszony srebrnym medalem zanotowała Wiktoria Prządka uzyskując wynik 2:18,13.

Wiktoria Prządka wicemistrzynią Polski
Wiktoria Prządka wicemistrzynią Polski · fot. www.lkspszczyna.pl


W biegu eliminacyjnym Wiktoria pewnie wygrała (2:16,75), zaś w finale, przy bardzo wolnym tempie biegu, zbyt późno zareagowała na atak na ostatnim okrążeniu Karoliny Porębskiej, która nie oddała prowadzenia aż do mety. Wiktorii zabrakło przysłowiowego dystansu.

- Eliminacje "przeszłam" spokojnie, zrobiłam przetarcie. Spodziewałam się szybkiego tempa w finale z "życiówką", natomiast bieg okazał się strategiczny - typowo na miejsca. Jestem zadowolona z sezonu halowego, chociaż po mistrzostwach pozostaje niedosyt - komentuje Wiktoria Prządka.

Kolejną reprezentantką LKS Pszczyna w mistrzostwach była Sabina Głąbek, która startowała w biegu na 1000m U18 i zajęła 13. miejsce. Wynik 3:04,35, jaki uzyskała, jest jej rekordem życiowym.

- Bieg był bardzo nerwowy, dużo niepotrzebnych przepychanek. Jednak wracam do domu z nową życiówką i bogatsza o nowe doświadczenie. W gruncie rzeczy sezon halowy oceniam pozytywnie, choć wiem, że stać mnie na szybsze bieganie. Postaram się o to w sezonie letnim - podsumowuje Sabina Głąbek.

Wiktoria Prządka wicemistrzynią Polski
Wiktoria Prządka wicemistrzynią Polski · fot. www.lkspszczyna.pl


Jakub Machulec zajął szóste miejsce w biegu na 1000m U18. Nasz ubiegłoroczny wicemistrz Polski U16 zadebiutował w starszej kategorii nie tylko bardzo wysokim szóstym miejscem, ale też rekordem życiowym 2:37,57.

- Myślę, że mistrzostwa mogę uznać za udane: 6. miejsce i życiówka poprawiona o 2 sekundy to całkiem dobre osiągnięcie. Pomimo to czuję mały niedosyt. Wiem, że nogi mogły mnie ponieść sekundę czy dwie do przodu, szczególnie po takich intensywnych sesjach treningowych, jakie wykonywaliśmy w przygotowaniach do sezonu halowego. Ostatecznie jestem bardzo dobrze nastawiony na sezon letni - mówi Kuba Machulec.

Trenerka Marzanna Helbik występ naszych reprezentantów w sezonie halowym, a szczególnie w Mistrzostwach Polski, ocenia bardzo dobrze. - Wicemistrzostwo Polski Wiktorii i bardzo dobre miejsca Sabiny i Kuby z rekordami życiowymi świadczą o świetnej dyspozycji i przygotowaniu do zawodów - komentuje.

BM / pless.pl, źródło: LKS Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.