pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Najpopularniejsze

  • 13 lutego 2021
  • wyświetleń: 3263

[FOTO] Szkolna kuchnia i stołówka w Zespole Szkół Specjalnych jak nowe

W Zespole Szkół nr 3 Specjalnych im. Janusza Korczaka w Pszczynie zakończyły się prace związane z doposażeniem i poprawą standardu kuchni oraz stołówki szkolnej.

Szkolna kuchnia i stołówka z ZS nr 3 Specjalnych w Pszczynie jak nowe - 02.2021 · fot. Powiat


Powiat pszczyński zakupił sprzęt gastronomiczny, wyposażenie oraz meble do kuchni i stołówki szkolnej w Zespole Szkół nr 3, a także zlecił wykonanie prac remontowo-adaptacyjnych, w tym m.in. wymianę instalacji oraz oświetlenia na ledowe.

W kuchni oraz jadalni pojawiło się już nowe wyposażenie: m.in. kuchnia gazowa, stoły, zlewy, zmywarka, garnki, urządzenia do przygotowywania potraw, naczynia, sztućce oraz stoliki, krzesła i szafki. Ze stołówki korzysta ok. 120 uczniów Szkoły Podstawowej.

To kolejny projekt, na który powiat pszczyński pozyskał dofinansowanie zewnętrzne - 80 tys. zł pochodzi z rządowego programu "Posiłek w szkole i w domu". 20 tys. zł to środki z budżetu powiatu.

- Ze środków własnych powiatu w wysokości niemal 50 tys. zł przeprowadziliśmy dodatkowe prace remontowo-adaptacyjne - m.in. montaż nowej instalacji sanitarnej oraz wykonanie gładzi gipsowych. Łączny nakład finansowy w poprawę standardu pomieszczeń wyniósł ok. 150 tys. zł. To bardzo pozytywne zmiany. Pomieszczenia są teraz nowoczesne, a posiłki przygotowywane i spożywane w bardziej komfortowych warunkach - mówi Damian Cieszewski, wicestarosta pszczyński.

BM / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.