Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Najpopularniejsze

  • 11 września 2020
  • 17 września 2020
  • wyświetleń: 9818

Izolatorium w goczałkowickim uzdrowisku kończy działalność

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj

Izolatorium w Uzdrowisku Goczałkowice-Zdrój kończy swoją działalność. Od kwietnia przyjęło prawie 7️00 pacjentów. Było to możliwe przede wszystkim dzięki zaangażowaniu pracowników uzdrowiska, personelu izolatorium oraz służb mundurowych. Po likwidacji goczałkowickiego izolatorium najbliższa tego typu placówka znajduje się w Ustroniu.

Uzdrowisko Goczałkowice- Zdrój
Izolatorium w goczałkowickim uzdrowisku tylko do 17 września


Wojewoda śląski podjął decyzję, że izolatorium w Goczałkowicach będzie funkcjonowało jeszcze tylko do 17 września. Jak poinformował Tomasz Kordon, prezes Uzdrowiska Goczałkowice-Zdrój, pacjenci przyjmowani będą do 13 września. Po 17 września zostaną przewiezieni do odpowiedniej placówki w Ustroniu. Dzięki temu do uzdrowiska w Goczałkowicach powrócą kuracjusze. Pierwszy turnus po dłuższej przerwie rozpocznie się 23 września.

Izolatorium w Goczałkowicach zostało utworzone decyzją wojewody śląskiego początkiem kwietnia. Kierowane są tam osoby zakażone koronawirusem lub z podejrzeniem zakażenia, które nie muszą być hospitalizowane, ale nie mogą leczyć się w domu. Od kwietnia goczałkowickie izolatorium przyjęło łącznie 672 pacjentów. Obecnie znajdują się tam 4 osoby.

Pacjenci pod opieką personelu uzdrowiska przebywali w pawilonach Azalia, Magnolia, Wrzos, Limba i Krokus. Prezes uzdrowiska informuje, że po zakończeniu działalności izolatorium część tych pawilonów zostanie wyremontowana. Wymienione zostaną w nich też meble, które są zniszczone z powodu częstej dezynfekcji.

BM, ar / pless.pl, źródło: UG Goczałkowice-Zdrój

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Koronawirus - raport

Publikujemy bieżące raporty Ministerstwa Zdrowia, Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz powiatowego Sanepidu dotyczące sytuacji epidemiologicznej w powiecie pszczyńskim, regionie i kraju.
Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.