pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Najpopularniejsze

  • 25 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 17614

Nowy przypadek zakażenia koronawirusem w gm. Pawłowice

W sobotę, 25 kwietnia o godzinie 10.00 Ministerstwo Zdrowia i Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach poinformowały o kolejnych zakażeniach koronawirusem. W naszym regionie zachorowały 52 nowe osoby. Wśród nich jest mieszkaniec gminy Pawłowice - mężczyzna w sile wieku.

Tyski Sanepid w sobotę po południu poinformował o kolejnym przypadku - badanie potwierdziło zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u mieszkańca gminy Pawłowice. W powiecie pszczyńskim jest to już drugi potwierdzony przypadek zakażenia koronawirusem. 23 kwietnia potwierdzono COVID-19 u mieszkańca gminy Suszec.

Na dzień dzisiejszy, na godz. 12.00 19 osób objętych jest kwarantanną na podstawie decyzji administracyjnej służb sanitarnych. Wg danych z policji, łącznie kwarantanną domową objętych jest 123 mieszkańców powiatu pszczyńskiego. W izolatorium w Goczałkowicach-Zdroju przebywają osoby zakażone lub z podejrzeniem zakażenia, które nie wymagają hospitalizacji, a nie mogą izolować się w domu.

Wśród nowych zakażonych z woj. śląskiego jest również m.in. 2 mieszkańców Tychów oraz mieszkaniec Bielska-Białej w średnim wieku.

koronawirus

ar / pless.pl, źródło: Powiat, Śląski Urząd Wojewódzki

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.