Firmy w czasie epidemii Firmy w czasie epidemii

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Najpopularniejsze

  • 8 marca 2020
  • wyświetleń: 13021

[FOTO] Zderzenie ciężarówki z osobówką na DK-1 w Pszczynie

W niedzielę, 8 marca około godziny 21.00 na DK-1 w Pszczynie miało miejsce zderzenie ciężarówki z samochodem osobowym. W związku ze zgłoszeniem wypadku drogowego interweniowały wszystkie służby ratunkowe. Wyglądało groźnie, ale na szczęście wszystko dobrze się skończyło.

Kraksa na DK-1 w Pszczynie - 8.03.2020 · fot. sid / pless.pl


Do zdarzenia doszło na pasie w kierunku Bielska-Białej, na wysokości Kauflandu. Zawinił kierowca samochodu ciężarowego, który podczas zmiany pasa ruchu z lewego na prawy, nie zauważył Toyoty poruszającej się równolegle prawym pasem ruchu. To efekt tzw. martwego punktu w lusterkach pojazdów ciężarowych i dostawczych (także w niektórych samochodach osobowych). Toyota uderzona w lewy bok została wytrącona z toru jazdy i sunąć w poślizgu uderzyła w bariery energochłonne.

Kierowca Toyoty jechał w pasach bezpieczeństwa. Solidna konstrukcja samochodu i liczne systemy odpowiedzialne za bezpieczeństwo zrobiły to, do czego zostały stworzone. Mężczyzna trafił pod opiekę ratowników medycznych i po krótkich badaniach został zwolniony do domu z kilkoma niegroźnymi siniakami. Jego samochód nadaje się jednak do kasacji.

W początkowej fazie trwania działań służb ratunkowych, droga w stronę Bielska-Białej była całkowicie zablokowana. Później udrożniono prawy pas ruchu. Droga została ponownie zamknięta na czas działań pomocy drogowej oraz sprzątania jezdni z pozostałości pojazdu i płynów eksploatacyjnych. Przejazd drogą krajową został w pełni udrożniony około godziny 22:15.

Co widzi kierowca ciężarówki ze swojego miejsca pracy? Ten materiał filmowy przygotowany przez "British Safety Council" doskonale obrazuje to co widzi kierowca pojazdu ciężarowego. Brytyjska organizacja charytatywna "British Safety Council" od 1957 roku zajmuje się bezpieczeństwem i higieną pracy.

sid, ar / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.