• 18 lutego 2020
  • 21 lutego 2020
  • wyświetleń: 31529

[WIDEO] NEXX Goczałkowice zagra w 1/4 Pucharu Polski w Futsalu!

Za nami kolejne emocjonujące spotkanie futsalowego Pucharu Polski. W 1/8 finału NEXX Goczałkowice pokonał pierwszoligowy AZS UMCS Lublin 5:4! To zwycięstwo dało naszym zawodnikom awans do kolejnej fazy rozgrywek Pucharu Polski!

1/8 Pucharu Polski w futsalu: NEXX Goczałkowice - AZS UMCS Lublin 19.02.2020 · fot. Andzejek

Lubelskie "Dziki" - bo taki przydomek nosi wśród swoich kibiców futsalowy AZS UMCS - były trzecią już drużyną pierwszoligową, która wyjechała z kwitkiem z hali Powiatowego Ośrodka Sportu Rekreacji w Pszczynie. Po Berlandzie Komprachcice i Profi Sport Wrocław amatorski NEXX Goczałkowice pozbawił marzeń o pucharze czołowy zespół południowej grupy pierwszej ligi, i sam zameldował się w ósemce najlepszych drużyn w kraju.

Gospodarze rozpoczęli od mocnego uderzenia, bowiem już w 15.sekundzie Jakub Benek po podaniu Adama Grygiera strzelił pierwszego gola. Zaskoczeni takim obrotem sprawy lublinianie przejęli inicjatywę, ale niewiele z tego wynikało. Co więcej, w 14.minucie ładnym strzałem z 12 metrów popisał się Błażej Grygier i podwyższył na 2-0! Niespełna dwie minuty później przyjezdni wycofali bramkarza, i grali w ten sposób przez większość spotkania. Jeszcze przed przerwą ich kapitan Łukasz Mietlicki zdobył kontaktowego gola.

NEXX bliski podwyższenia wyniku był w 24. minucie, ale piłka po uderzeniu A. Grygiera (dobijającego strzał Wojciecha Dragona sparowany przez bramkarza) trafiła w słupek. Sześć minut później AZS zdołał doprowadzić do wyrównania, a sposób na Łukasza Mrzyka ponownie znalazł Mietlicki. Na 3-2 w 39.minucie trafił A. Grygier z rzutu wolnego, rehabilitując się za kolejny słupek, który "ostemplował" minutę wcześniej. Jednak NEXX nie dowiózł zwycięstwa do końca, bowiem 46 sekund przed zakończeniem regulaminowego czasu gry piłka niefortunnie odbiła się od W. Dragona i po 40 minutach mieliśmy remis 3-3.

Loading...

Kiedy w trzeciej minucie dodatkowego czasu grający trener gości Konrad Tarkowski strzałem z bliska po ładnym zagraniu z lewej strony pierwszy raz w tym meczu wyprowadził swój zespół na prowadzenie, zapewne mało kto z kompletu publiczności zgromadzonej w hali POSiR wierzył w szczęśliwe zakończenie. Tym bardziej, że AZS UMCS zajmuje trzecie miejsce w pierwszoligowej tabeli. A jednak... Na 4-4 trafił w 47.minucie Mateusz Pławecki, sprytnie zagrywając piłkę z lewej strony obok bramkarza, a trzy sekundy przed końcem znów wybuchła eksplozja radości. Najpierw Michał Prusek na środku parkietu odegrał piłkę piętą do W. Dragona, który znalazł się "oko w oko" z bramkarzem i z zimną krwią posłał futbolówkę między nogami bezradnego golkipera. 5-4 i kolejne pucharowe zwycięstwo futsalowców NEXX stało się faktem!

Swoja wygraną zawodnicy NEXX dedykowali Mateuszowi Dragonowi, który doznał fatalnej kontuzji w poprzednim spotkaniu. Podczas meczu wolontariusze ze Stowarzyszenia na Rzecz Wspierania Edukacji Dzieci i Młodzieży "Omnibus" ponownie prowadzili zbiórkę pieniędzy na dalsze leczenie Arka Porwoła.

W niedzielę, 23 lutego podczas finałów futsalowych Mistrzostw Polski U18 w Warszawie odbyło się losowanie par ćwierćfinałowych. Następnym rywalem NEXX Goczałkowice będzie czwarta obecnie drużyna Futsal Ekstraklasy - KS Constract Lubawa. Mecz odbędzie się w środę 11 marca o godz. 18.00 w hali Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie.

1/8 finału Pucharu Polski w Futsalu - hala POSiR, 19.02.2020
NEXX Goczałkowice - AZS UMCS Lublin 5-4 (2-1, 3-3)

1-0 - 0:15 Jakub Benek, 2-0 - 13:56 Błażej Grygier, 2-1 - 17:47 Łukasz Mietlicki, 2-2 - 28:26 Łukasz Mietlicki, 3-2 - 38:48 Adam Grygier, 3-3 - 39:14 Wojciech Dragon (samobójcza), 3-4 - 42:49 Konrad Tarkowski, 4-4 - 46:09 Mateusz Pławecki, 5-4 - 49:57 Wojciech Dragon.

NEXX: Łukasz Mrzyk - Jakub Benek, Mateusz Pławecki, Adam Grygier, Wojciech Dragon oraz Wojciech Morkisz, Błażej Grygier, Marek Skipioł, Michał Prusek, Radosław Rakowski, Kamil Komraus.

Profi Sport: Paweł Furtak - Marcin Ostrowski, Tomasz Ławicki, Łukasz Mietlicki, Konrad Tarkowski oraz Damian Stelmaszuk, Tomasz Sekrecki, Tomasz Godyński.