• 17 lutego 2020
  • 18 lutego 2020
  • wyświetleń: 19570

Wiktoria Prządka Mistrzynią Polski U18 w biegu na 600 metrów!

Podczas odbywających się w dniach 14-16 lutego w Toruniu Halowych Mistrzostwach Polski U18 i U20 świetnie spisała się Wiktoria Prządka zdobywając złoty medal w biegu na 600m.

Halowe Mistrzostwa Polski U18 i U20 - 14-16.02.2020 · fot. LKS Pszczyna

Nasza mistrzyni Polski Młodziczek w biegu na 1000m z 2018 roku, doskonale poradziła sobie z krótszym dystansem 600 m. Zwyciężyła w biegu eliminacyjnym prowadząc od startu do mety, uzyskując wynik 1:35,13 będący jej rekordem życiowym. Dało to kwalifikację do finału A.

Druga z naszych reprezentantek Sabina Głąbek wynikiem 1:38,92 (rekord życiowy) zakwalifikowała się do finału B, w którym zajęła trzecie miejsce uzyskując 1:39,38.

Bieg finałowy dostarczył nam dużo emocji. Choć taktyka była zgoła inna, Wiktoria zadecydowała inaczej czując, że może wygrać niezależnie od tego, jaki będzie scenariusz biegu. W trakcie wolnego biegu ostatecznie odparła atak swojej rywalki Martyny Guzowskiej pewnie zwyciężając.

Złoty medal Wiktorii jest jej drugim medalem Mistrzostw Polski a 47 (19 złotych, 18 srebrnych i 10 brązowych) zdobytym przez zawodników LKS Pszczyna od 2009 roku. Wiktoria powtórzyła sukces Kasi Gawlak z 2013 roku, która również była mistrzynią Polski U18 na tym dystansie.