Firmy w czasie epidemii Firmy w czasie epidemii

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Najpopularniejsze

  • 31 stycznia 2020
  • wyświetleń: 2815

Gotowi na wszystko. Uczniowie PZS nr 2 przed wylotem do Portugalii

Już w najbliższą niedzielę 2 lutego 10 uczniów Powiatowego Zespołu Szkól nr 2 w Pszczynie z kierunku Technik Informatyk wyleci na miesięczny staż do Portugalii, by w zagranicznych przedsiębiorstwach rozwijać swoje umiejętności w wyuczanym zawodzie.

Gotowi na wszystko. Uczniowie PZS nr 2 przed wylotem do Portugalii · fot. PZS nr 2


Po przejściu rekrutacji nasi uczniowie wzięli udział w kursie języka portugalskiego, a następnie zaliczyli przygotowanie pedagogiczno-kulturowe, które przybliżyło im zwyczaje i kulturę Portugalii, a także pomogło im poznać się lepiej nawzajem i przygotować się na sytuacje stresowe.

Na miejscu pracować będą w pięciu firmach: Mitram, Lda (Oficina d'Imagem) i 535 Design e Publicidade w Póvoa de Varzim, CHIP 7 FÃO i 3D Stronic w Esposende oraz BILAWEB LDA w Vila do Conde. Firmy mają zróżnicowane profile działania - od naprawy sprzętu komputerowego po projektowanie stron WWW, grafikę, obróbkę zdjęć i tworzenie logotypów.

Organizacją pośredniczącą podczas tego wyjazdu jest portugalska firma WE ARE EUROMOB, z którą PZS nr 2 współpracuje długie lata. Obecnie szkoła jest na etapie realizacji dwóch projektów - "Fabryka młodych profesjonalistów" oraz "Nowe cele, nowe szanse". Już w lutym Piotr Cygan, dyrektor szkoły, składał będzie wniosek o kolejne dofinansowanie na zagraniczne szkolenia młodzieży z Programu Erasmus+. W nowym projekcie pt. "Europejskie inspiracje" przewidziane są staże m.in. do Francji i Hiszpanii.

To już druga z siedmiu grup uczniów, która w ramach projektu "Fabryka młodych profesjonalistów" na cztery tygodnie wyjedzie zagranicę. Młodzież uczestnicząca w projekcie wyjedzie do takich państw, jak Niemcy, Czechy, Portugalia i Słowacja. Wartość projektu wynosi 149 874,00 EURO.

Projekt "Fabryka młodych profesjonalistów" o numerze 2019-1-PL01-KA102-062070 realizowany jest w ramach akcji 1. - Mobilność uczniów i kadry w ramach sektora Kształcenie i Szkolenia Zawodowe w programie Erasmus+.

PZS nr 2 w Pszczynie

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.