Firmy w czasie epidemii Firmy w czasie epidemii

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Najpopularniejsze

  • 20 grudnia 2019
  • 31 stycznia 2020
  • wyświetleń: 7268

Szkolenie na temat profilaktyki uzależnień behawioralnych

Za nami:

Starostwo Powiatowe w Pszczynie zaprasza nauczycieli, pedagogów i psychologów do udziału w szkoleniu z zakresu profilaktyki uzależnień behawioralnych i substancyjnych, które odbędzie się 31 stycznia o godzinie 11.00 w sali sesyjnej.

Szkolenie dla nauczycieli i pedagogów
Szkolenie - profilaktyka uzależnień behawioralnych · fot. Powiat


Spotkanie ma na celu pokazanie konkretnych stron, filmów i patotreści, które znają i oglądają dzieci. Uczestnicy dowiedzą się, na co zwrócić uwagę i czego unikać w przestrzeni wirtualnej oraz gdzie szukać rzetelnej wiedzy i argumentów, żeby w przystępny sposób rozmawiać z dzieckiem o zagrożeniach w Internecie.

Słuchacze dowiedzą się także, na co szczególnie zwrócić uwagę w kontakcie z dzieckiem, jeśli istnieje podejrzenie o braniu substancji psychoaktywnych. Przedstawione zostaną najpopularniejsze akcesoria, tzw. "schowki" do substancji psychoaktywnych, w których młodzież przechowuje środki. Zaprezentowane będą opakowania po substancjach, wpływ środków na organizm oraz objawy, które mogą pojawić się po ich przyjęciu, a na które powinien zwrócić uwagę rodzic.

Aby wziąć udział w szkoleniu, konieczna jest rejestracja za pomocą formularza na stronie: uzaleznienia.konfeo.com

Rozpoczęcie rejestracji: 16 grudnia, godzina 9.00
Zakończenie rejestracji: 29 stycznia, godzina 15.00 (lub po wyczerpaniu miejsc). Ilość miejsc ograniczona (150)!

Prowadząca: Katarzyna Kudyba - założycielka EDUKATORA, pedagog, profilaktyk, psycholog, absolwentka studiów Social Media & Content Marketing. Jest wieloletnim praktykiem i biegłym znawcą wirtualnej przestrzeni. Prowadzi szkolenia i warsztaty profilaktyczne w szkołach na wszystkich szczeblach edukacji, które skierowane są do nauczycieli, pedagogów szkolnych, psychologów, rodziców oraz uczniów. Katarzyna Kudyba szkoli m.in. kadry Ośrodków Pomocy Społecznej, policję i Zespoły ds. Przeciwdziałania Przemocy. Jej wykłady boleśnie uświadamiają dorosłym, że często nie mają pojęcia w jakich wirtualnych światach poruszają się dzieci już od wczesnego dzieciństwa.

Pełen opis i program szkolenia znajduje się na stronie uzaleznienia.konfeo.com

Organizatorem szkolenia jest powiat pszczyński.

new / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.