Firmy w czasie epidemii Firmy w czasie epidemii

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Najpopularniejsze

  • 7 października 2019
  • wyświetleń: 12412

W Pszczynie 11-latek na hulajnodze wpadł pod Jeepa

11-latek wyjechał zza pojazdu na hulajnodze i wpadł pod inny samochód, Jeepa prowadzonego przez 40-letnią kobietę. Chłopiec ma stłuczoną nogę i rękę oraz liczne otarcia i siniaki. Policja ustala dokładne okoliczności zdarzenia.

Do opisywanego zdarzenia drogowego doszło 3 października około 15.50, na ul. Korfantego w Pszczynie, w okolicach budynku nr 17. Postępowanie prowadzone przez mundurowych ma wyjaśnić czy 40-letnia kierująca Jeepem miała szansę zahamować i uniknąć zderzenia z 11-latkiem.

- Pamiętajmy jednak, że pieszy, rowerzystka czy ktoś, kto porusza się, tak jak w tym przypadku, na hulajnodze, ma zawsze mniejsze szanse aniżeli chroniony karoserią samochodu kierowca. Dodatkowo, te szanse maleją, jeżeli kierowca nie ma możliwości w porę zareagować, bo na przykład inny uczestnik ruchu naglę wtargnie na jezdnię lub pojawi się na niej niespodziewanie wjeżdżając zza zaparkowanego w pobliżu auta. Widoczność, wyobraźnia i rozwaga to tylko niektóre ze składowych bezpieczeństwa na drodze - apelują policjanci.

To nie pierwsza taka odezwa. Już wcześniej mundurowi apelowali do pieszych, rowerzystów i kierowców, żeby myśleli o tym, co czynią włączając się do ruchu i starali się równocześnie przewidzieć poczynania pozostałych uczestników ruchu. - Nikt nie jest bowiem nieomylny, a na drodze, nawet te najmniejsze błędy, mogą zakończyć się tragicznie. Pamiętajmy o tym! - mówią.

new / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.