Firmy w czasie epidemii Firmy w czasie epidemii

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Najpopularniejsze

  • 25 września 2019
  • wyświetleń: 11986

Poważny wypadek w Ćwiklicach. Kobieta ma uraz kręgosłupa

W środę, 25 września nad ranem, na skrzyżowaniu ulic 11 Listopada i Męczenników Oświęcimskich w Ćwiklicach zderzyły się ciężarowy magnum i Fiat Punto. Kierująca osobówką 29-latka została zakleszczona w samochodzie. Nie obyło się bez interwencji strażaków, którzy musieli rozcinać karoserię auta. U rannej kobiety stwierdzono uraz kręgosłupa. W przypadku kierowcy tira, policjanci stwierdzili natomiast brak aktualnych badań technicznych pojazdu.

Wypadek w Ćwiklicach - 25.09.2019
Wypadek w Ćwiklicach - 25.09.2019 · fot. KPP Pszczyna


Ze wstępnych ustaleń policjantów, którzy obsługiwali to zdarzenie na miejscu wynika, że kierowca Renaulta Magnum jechał ul. Męczenników Oświęcimskich w Ćwiklicach w kierunku Pszczyny. W chwili, kiedy wjechał na skrzyżowanie z ul. Zawadzkiego i 11 Listopada, zderzył się z Fiatem Punto. To było boczne uderzenie. Osobówką kierowała 29-letnia mieszkanka powiatu pszczyńskiego, która wyjeżdżała z ul. 11 Listopada i skręcała w prawo, włączając się do ruchu na ul. Męczenników Oświęcimskich.

Karoseria jej auta została wgnieciona na tyle, że niezbędna była pomoc strażaków. Kierująca została bowiem zakleszczona w środku i dodatkowo doznała urazu kręgosłupa. Kobieta była trzeźwa w chwili zdarzenia. Wobec stanu trzeźwości kierowcy tira, 42-letniego mieszkańca Sędziszewa, mundurowi również nie mieli żadnych zastrzeżeń. Niestety, problem pojawił się podczas weryfikacji jego pojazdu w bazach danych. Okazało się, że renault nie posiadał aktualnych badań technicznych. Dodatkowo, dowód rejestracyjny tego samochodu figurował jako zatrzymany przez Inspekcję Transportu Drogowego z powodu naruszenia wymagań ochrony środowiska. W takiej sytuacji, kierowca magnuma powinien spodziewać się poważnych konsekwencji, nie tylko prawnych, ale także finansowych.

BM / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.