pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Najpopularniejsze

  • 13 sierpnia 2019
  • wyświetleń: 1407

Kampania społeczna "Słowa Krzywdzą" z Pielgrzymowic w Warszawie

Projekt ogólnopolskiej kampanii społecznej "Słowa Krzywdzą" realizowany przez uczniów Szkoły Podstawowej im. Karola Miarki w Pielgrzymowicach zyskał popularność, jakiej nikt nie przewidywał. Gdy w sierpniu 2018 roku grupa uczniów w ramach programu Mądrzy Cyfrowi planowała działania projektowe, nikt z nich nie spodziewał się takiego rozgłosu.

Kampania społeczna „Słowa Krzywdzą” z Pielgrzymowic w Warszawie · fot. SP Pielgrzymowice


Wszystkie działania wypracowane zostały metodą Design Thinking, a następnie w ciągu całego roku sukcesywnie były wprowadzane w życie. Uczniowie zrealizowali szereg działań online - głównym ich zadaniem projektowym było prowadzenie kampanii społecznej online, jednocześnie jednak przenosząc elementy kampanii na działania offline, co okazało się największym wyzwaniem, ponieważ problem obrażania, plotkowania i hejtowania jest sprawą dotykającą nie tylko dzieci i młodzieży, ale także dorosłych.

Uczniom udało się zorganizować dwa stragany "nie oceniaj mnie po wyglądzie" dla społeczności szkolnej w lutym oraz dla społeczności lokalnej w czerwcu. Zorganizowali konkurs plastyczny dla uczniów szkoły oraz zainspirowali kilkaset szkół w całej Polsce do podjęcia działań mających na celu zwrócenie uwagi na istniejący problem.

Działania pielgrzymowickiej grupy projektowej zostały dostrzeżone i docenione. Uczniowie zostali zaproszeni do Warszawy, najpierw na prezentację projektów grantowych w programie Edukacja Inspiracja 26 kwietnia, później w maju zostali zaproszeni do radia RDC w Warszawie oraz na konferencję ogólnopolską Digital Youth Forum, gdzie jako najmłodsi prelegenci mogli opowiedzieć o swojej kampanii i podzielić się doświadczeniem z dużej sceny w Centrum Nauki Kopernik, a także u boku Marcina Mellera i Anny Dziewit-Meller wziąć udział w debacie programu Mądrzy Cyfrowi na Stadionie Narodowym.

Zachęcamy do zapoznania się z wystąpieniem uczniów z Pielgrzymowic. To wielki sukces. Gratulujemy im odwagi i przełamywania własnych barier.



Zapraszamy także do odwiedzenia fanpage kampanii: www.facebook.com/slowakrzywdza/

Marta Florkiewicz-Borkowska

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.