pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Najpopularniejsze

  • 14 sierpnia 2019
  • wyświetleń: 5560

Podpisano umowę na budowę drogi Racibórz - Pszczyna

W poniedziałek, 12 sierpnia w Śląskim Urzędzie Marszałkowskim w Katowicach podpisano umowę na budowę raciborskiego odcinka Regionalnej Drogi Racibórz-Pszczyna. W uroczystości udział wziął premier Mateusz Morawiecki.

Podpisano umowę na budowę drogi Racibórz - Pszczyna - 12.08.2019 · fot. Urząd Marszałkowski


Prezes Rady Ministrów podkreślił, że nowa droga wpłynie na rozwój całego regionu. - Połączenia drogowe w woj. śląskim są dobre w osi północ-południe, a dla zrównoważonego rozwoju region potrzebuje więcej połączeń wschód-zachód - wyjaśnił premier Mateusz Morawiecki.

Umowę z wykonawcą 8-kilometrowego odcinka podpisał Zbigniew Tabor, dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich oraz przedstawiciel wykonawcy - firmy Strabag. W uroczystości tej, poza premierem i parlamentarzystami, udział wziął prezydent Raciborza Dariusz Polowy. Dziękował przedstawicielom Urzędu Marszałkowskiego za wsparcie przy organizacji i przeprowadzeniu przetargu.

Umowa dotyczy 4 i 5 etapu realizacji Drogi Regionalnej Racibórz-Pszczyna. Obwodnica Raciborza będzie miała istotny wpływ na integrację miasta oraz powiatu raciborskiego i ma przyczynić się do wzrostu rozwoju społeczno-gospodarczego regionu. Realizacja inwestycji umożliwi poprawę warunków ruchu na istniejącej sieci drogowej województwa śląskiego. Dzięki wyprowadzeniu z centrum Raciborza ruchu pojazdów ciężarowych poprawi się bezpieczeństwo. Długość etapu 4 i 5 to 7,8 km. Kwota kontraktu wynosi 296 mln zł. Inwestycja ma powstać za trzy lata.

BM / pless.pl, źródło: Urząd Marszałkowski

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.