pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Najpopularniejsze

  • 10 sierpnia 2019
  • 13 sierpnia 2019
  • wyświetleń: 3232

Kolejne dystrybutory wody trafią do szkół w gminie Pszczyna

Już niedługo dzieci i młodzież powrócą do szkolnych ławek. Na tę okoliczność Przedsiębiorstwo Inżynierii Komunalnej w Pszczynie przygotowuje kolejną partię dystrybutorów wody, w które wyposaży placówki szkolne naszej gminy.

Kolejne dystrybutory wody trafią do szkół w gminie
Kolejne dystrybutory wody trafią do szkół w gminie Pszczyna · fot. UM Pszczyna


Akcja zapoczątkowana w 2014 r. spotkała się z entuzjazmem uczniów i ich rodziców. Uczniowie będą mogli korzystać nieodpłatnie i bez żadnych ograniczeń z dwóch wariantów temperatury: pokojowej ok. 18 st. i schłodzonej do temperatury 8-12 st. Jakość wody wodociągowej dostarczanej przez PIK jest na tyle wysoka, że pozwala na zasilanie dystrybutorów z sieci wodociągowej eliminując w ten sposób droższe i bardziej kłopotliwe w użytkowaniu butle.

W tym roku szkolnym Przedsiębiorstwo Inżynierii Komunalnej przygotowuje dla pierwszoklasistów szkół podstawowych jeszcze jedną niespodziankę. Każdy z uczniów otrzyma estetyczny bidon. Przedsiębiorstwo w ten sposób włącza się w cykl działań proekologicznych mających na celu wyeliminowanie jednorazowych kubków. Należy też wspomnieć o innym ważnym aspekcie. Dystrybutory instalowane w szkołach przyczyniły się do znacznego ograniczenia przez uczniów napojów słodzonych butelkowane, najczęściej w nieprzyjazne dla środowiska opakowania jednorazowe.

Kolejne dystrybutory wody trafią do szkół w gminie
Kolejne dystrybutory wody trafią do szkół w gminie Pszczyna · fot. UM Pszczyna


O opinię na temat funkcjonowania i przydatności popularnych w szkołach "źródełek" poproszono dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Pszczynie - Beatę Hellwig. W swojej opinii dyrektor potwierdza, że dystrybutory w szkołach to trafiona akcja. Łączy swobodny dostęp do zdrowej wody z edukacją ekologiczną. Od chwili uruchomienia w szkole dystrybutora znacznie zmniejszyła się ilość odpadów segregowanych, za wywóz których szkoła musi płacić. Jako ciekawostkę przedstawiła sytuację, gdy jej absolwenci zauważyli, że liceum, w którym kontynuują naukę, nie posiada "źródełka" i poprosili Komitet Rodzicielski o jego zakup.

BM / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.