pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Najpopularniejsze

  • 8 sierpnia 2019
  • wyświetleń: 3299

Powstał wirtualny przewodnik po cmentarzu w Pawłowicach

Cmentarz Komunalny w Pawłowicach można zwiedzać wirtualnie za pomocą komputera lub telefonu.

Pawłowice, cmentarz
Cmentarz komunalny w Pawłowicach · fot. UG Pawłowice


Od niedawna pojawiła się możliwość korzystania z internetowej strony z mapą cmentarza komunalnego w Pawłowicach. Dzięki przeglądarce można odnaleźć dane o każdym grobie i osobach w nich pochowanych wraz z miniaturą zdjęcia nagrobka.

Aby skorzystać z bazy należy wejść na stronę: mogily.pl/pawlowice . Tam, w wyszukiwarce, wpisując nazwisko zmarłego, można wyszukać lokalizację grobu, datę urodzenia i zgonu oraz zdjęcie nagrobka. Funkcja sortowania umożliwia wyszukanie osób najstarszych, najwcześniej urodzonych lub zmarłych.

Z kolei w zakładce Galeria możemy podziwiać te niezwykłe miejsca, piękne nagrobki i zwykłe krzyże z różnych okresów.

Zakładka Rocznice przypomina o osobach zmarłych danego dnia kalendarzowego. Z zebranych informacji powstanie galeria zasłużonych, gdzie zostanie umieszczony opis ich życia lub osiągnięć. Ten dział w zamiarze twórców ma być cały czas rozwijany, a informacje nadal gromadzone. Stroną administruje Gminny Zakład Komunalny w Pawłowicach, który zarządza cmentarzem.

W kwietniu i maju, na zlecenie GZK, firma BlowHD Technology z Iwierzyc przeprowadziła na cmentarzu komunalnym inwentaryzacje. Dokonała ona pomiarów geodezyjnych, spisu z natury wszystkich osób pochowanych na cmentarzu, pozwoliło to stworzyć system administracji oraz stronę internetową cmentarza. Nie jest to pierwsza realizacja tego wykonawcy, firma stworzyła już około 237 wirtualnych cmentarzy w całej Polsce.

new / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.