pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Najpopularniejsze

  • 22 czerwca 2019
  • 23 czerwca 2019
  • wyświetleń: 15420

Pijany mężczyzna prawie przewrócił księdza z monstrancją

Do nietypowego zdarzenia doszło w trakcie procesji Bożego Ciała w Pszczynie. Nietrzeźwy mężczyzna przeszkadzał w wykonywaniu obrzędu religijnego, zaczepiając uczestników, dzieci komunijne i księdza prowadzącego procesję. Okazało się, że pijany 47-latek był również poszukiwany przez sąd w Pszczynie.

Procesja Bożego Ciała w parafii Wszystkich Św. w Pszczynie - 20.06.2019 r.
Procesja Bożego Ciała w parafii Wszystkich Św. w Pszczynie - 20.06.2019 r. · fot. Andrzej Grynpeter


Dbający o przebieg procesji lektorzy zwrócili się o pomoc do dyżurnego pszczyńskiej komendy tuż po tym, jak nieznany im mężczyzna omal nie przewrócił niosącego monstrancję księdza. Poza tą sytuacją, niesforny uczestnik miał również wybierać dzieciom kwiatki z koszyczków i głośno się zachowywać.

Zgłaszający dokładnie opisali tego mężczyznę, więc po chwili został wylegitymowany. Poza potwierdzeniem jego personaliów, policjanci potwierdzili również jego stan nietrzeźwości. 47-latek miał w swoim organizmie przeszło 3 promile alkoholu.

Jak się później okazało, miał również na swoim koncie aktualny nakaz doprowadzenia do aresztu śledczego. Był on bowiem osobą poszukiwaną przez pszczyńskich policjantów. Teraz dodatkowo musi spodziewać się odpowiedzialności karnej za złośliwe przeszkadzanie publicznemu wykonywaniu aktów religijnych.

ab / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.