pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Najpopularniejsze

  • 5 maja 2018
  • 6 maja 2018
  • wyświetleń: 48589

[ZDJĘCIA] Wypadek w Kobiórze. Jedna osoba w stanie krytycznym!

W sobotę, 5 maja około godziny 15.00 na ulicy Centralnej w Kobiórze doszło do wypadku. Zderzyły się dwa samochody osobowe. Jedna osoba w stanie krytycznym trafiła śmigłowcem do szpitala. Droga przez ponad dwie godziny była całkowicie zablokowana.

Groźny wypadek na DW928 w Kobiórze - 5.05.2018 · fot. sid / pless.pl


Do zderzenia Opla i Volvo doszło na prostym leśnym odcinku drogi łączącej Kobiór z Mikołowem. Okoliczności wypadku ustalają policjanci z pszczyńskiej drogówki. Najprawdopodobniej sytuacja wyglądała tak, że 73-letni kierowca Volvo wyjeżdżał z parkingu i wymusił pierwszeństwo na kierującej Oplem, która poruszała się w stronę Mikołowa. Siła uderzenia była tak duża, że wytrącony z toru jazdy samochód dachował i wypadł z drogi. Będąc w pozycji bocznej uderzył dachem w drzewo i zatrzymał się w przydrożnym rowie.

60-letnia kobieta prowadząca Opla doznała rozległych i groźnych dla życia obrażeń ciała. Żeby wydobyć ją z wraku samochodu, niezbędna okazała się interwencja strażaków ze sprzętem hydraulicznym. Interweniował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Ciężko ranna, drogą powietrzną została przetransportowana do szpitala w Sosnowcu. Osoby podróżujące Volvo również odniosły obrażenia, ale ich życiu nic nie zagraża. Została im udzielona niezbędna pomoc medyczna.Przez ponad dwie godziny droga była całkowicie zablokowana dla ruchu kołowego. Ze względu na lokalizację miejsca zdarzenia nie było możliwości wytyczenia objazdów. Kierowcy byli informowani przez strażaków o alternatywnych drogach w okolicznych miejscowościach, którymi można było ominąć zablokowany fragment trasy.

Miejsce zdarzenia

BM, sid / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.