Firmy w czasie epidemii Firmy w czasie epidemii

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Najpopularniejsze

  • 23 maja 2017
  • 24 maja 2017
  • wyświetleń: 109143

[ZDJĘCIA] Potężna ulewa i silne gradobicie w Pszczynie i okolicy

We wtorek po południu oraz późnym wieczorem przez naszą część województwa przeszła ulewa połączona z gradobiciem. Obfite opady deszczu doprowadziły do wielu podtopień. Kilkadziesiąt razy strażacy wyjeżdżali pomagać mieszkańcom, których dobytek znalazł się pod wodą.

Podtopienia po ulewie w Pszczynie - 23.05.2017


Po pierwszej burzy, która przeszła nad Pszczyną około godziny 17.00 pod wodą znalazła się część osiedli Powstańców Śląskich (Poligon) oraz Stara Wieś. Najpoważniejsza sytuacja miała miejsce w bezpośrednim sąsiedztwie cieku Staromiejskiego.

Już w tych godzinach straż pożarna interweniowała około 50 razy, m.in. na ulicach: Moniuszki, Łowieckiej, Szymanowskiego. Akcje polegały przede wszystkim na wypompowywaniu wody z piwnic, garaży i domów jednorodzinnych. W wielu miejscach utrudniony był dojazd do posesji.

Dodatkowo popołudniowe opady deszczu były połączone z kilkunastominutowym gradobiciem. Z nieba spadały niemałe bryłki lodu, nierzadko o średnicy kilku centymetrów.

Podtopienia po ulewie w Pszczynie - 23.05.2017
Tyle gradu spadło w Pszczynie na os. Stara Wieś 23.05.2017


W trakcie opadów spore utrudnienia wystąpiły na drogach publicznych i to nie tylko na gminnych. Na "jedynce" w kierunku z Katowic przez Kobiór do Pszczyny utworzył się olbrzymi zator.

Do równie gwałtownych opadów deszczu, którym towarzyszyły wyładowania atmosferyczne, doszło po godzinie 23.00. W jej wyniku w wielu miejscach ponownie pojawiły się rozlewiska. Ponadto, w miejscowości Kryry w wyniku wyładowania atmosferycznego doszło do pożaru w kalenicy dachu domu jednorodzinnego. Na szczęście nikt z mieszkańców nie został ranny, a zniszczeniu uległ fragment dachu oraz sprzęt elektroniczny i instalacja elektryczna.

- W związku niekorzystnymi zjawiskami atmosferycznymi, w dniach od 23 do 24 maja jednostki ochrony przeciwpożarowej z terenu powiatu pszczyńskiego interweniowały ponad 60 razy. Łącznie we wszystkich akcjach brało udział ponad 75 zastępów PSP oraz OSP - podsumowuje ostatnie godziny st. kpt. Mateusz Caputa z pszczyńskiej straży pożarnej.

new / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.