Firmy w czasie epidemii Firmy w czasie epidemii

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Najpopularniejsze

  • 8 lipca 2014
  • 9 lipca 2014
  • wyświetleń: 82044

Nawałnica w Pszczynie - zdjęcia

Połamane drzewa, zablokowane ulice, przygniecione samochody, uszkodzone dachy, domy odcięte od prądu, zalane piwnice - to skutki wtorkowej nawałnicy, jaka przeszła przez Pszczynę po godzinie 13.00.

Kilkunastominutowa nawałnica zamieniła część pszczyńskich dróg i ulic w potoki. Opadom deszczu towarzyszył bardzo silny wiatr, opady gradu i wyładowania atmosferyczne. Ręce pełne roboty mieli i mają nadal strażacy.

Skutki nawałnicy w Pszczynie - 08.07.2014 · fot. pless.pl, Ariel Skapczyk, Jadwiga M., Jan Gębczyk, Obserwator, Onserwator, Adrian Poznachowski, Damian Wilk, Andrzej Grynpeter, Piotr Kloc, Mieczysław Wieczorek, Michał Czernik, Adrian, Wojciech Prządka, Niezabudka, kunovsky, Marysia Brychcy -Mery, Monika Łęgowska, Kravat, EcoClima, Michał W, Mariusz, Tomasz Mazur, Piotr


W Pszczynie zablokowanych zostało kilka ulic. Ulica Bielska została podtopiona i przez kilkanaście minut była zamknięta. Na osiedlu obok drzewo przewróciło się na zaparkowane Renault Clio.

Na ulicy Katowickiej przewróciły się drzewa, które całkowicie uniemożliwiły przejazd tą drogą. Kilka z nich zahaczyło również o ogrodzenia sąsiadujących posesji.

Skutki nawałnicy w Pszczynie - 08.07.2014
Ulica Katowicka była nieprzejezdna · fot. pless.pl


W okolicach Katowickiej i Bieruńskiej z kilku domów zostały zerwane dachy, a w niektórych konary drzew przedostały się przez połać dachu. Ucierpiał także LOK - cztery hale zostały mocno uszkodzone, podobnie jak kilka samochodów.

Skutki nawałnicy w Pszczynie - 08.07.2014
Zniszczony został nawet słup sieci niskiego napięcia · fot. pless.pl


Po burzy znaczna cześć Poligonu została bez zasilania. Betonowy słup sieci niskiego napięcia został zniszczony w czasie wichury, najprawdopodobniej przez padające drzewo. W wielu domach nie było także telefonów.

Wichura w Goczałkowicach-Zdrój - 8.07.2014 · fot. SZ.Zwolski


Na liście dróg nieprzejezdnych znalazła się ul. Hallera na Podstarzyńcu. Na ulicy Dworcowej drzewo przewróciło się na samochód osobowy. Nieprzejezdne były ulice Francuska i Słoneczna.Zniszczenia dotknęły także rynek i jego najbliższe okolice. Przewrócone zostały parasole w ogródkach piwnych (między innymi na ulicy Bankowej) oraz w ogrodach.

Skutki nawałnicy w Pszczynie - 08.07.2014
Zniszczone ogródki letnie na ulicy Bankowej · fot. pless.pl


Ucierpiał również drzewostan w pszczyńskim parku. Na alejkach znajdują się przewrócone drzewa i połamane gałęzie. Jak relacjonują czytelnicy, w trakcie wichury drzewa "łamały się jak zapałki".Ale nie tylko silny wiatr przewracał drzewa. Swoje zrobiły też wyładowania atmosferyczne. Przykład można zobaczyć na zdjęciu poniżej.

Drzewo uderzone przez piorun
Drzewo uderzone przez piorun - Goczałkowice-Zdrój, 08.07.2014 · fot. Adam Skowroński


Wiele domów w poszczególnych sołectwach przez kilka godzin nie miało dostępu do prądu. Również podróżujący pociągami musieli uzbroić się w cierpliwość, ponieważ opóźnienia sięgały nawet dwóch godzin.Nie obyło się też bez powalonych drzew na cmentarzu żydowskim przy ulicy Katowickiej. Na nagrobki zwaliło się kilka drzew, które uszkodziły pomniki.

Cmentarz żydowski po burzy - 8.07.2014 · fot. Andrzej Grynpeter

new / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.