pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Najpopularniejsze

  • 18 maja 2010
  • wyświetleń: 90999

Wielka woda w Pszczynie

Na rzece Pszczynce przekroczony został stan alarmowy. Wysoki poziom wody widać przede wszystkim w pobliżu Drogi Krajowej nr 1 oraz parku. Zamknięty został most na rzece Pszczynce w ciągu ulicy Katowickiej.

Straż pożarna zabezpiecza zejścia z bulwaru do rzeki Pszczynki. Strażacy pomagają również mieszkańcom i firmom bezpośrednio przylegającym do rzeki, dostarczając worki i piasek.

Poniżej galeria 100 zdjęć z wielkiej wody w Pszczynie...

Wielka woda w Pszczynie · fot. Zbyszek, Tadeusz Foltyn, Łukasz Biela, cobra, Anna Gwiżdż, kris3101, Saimon95, lolus, Przodowy, Elektryk, simonka20, kate21.21, diablica97lol, lazio122

... oraz kilka materiałów filmowych.

Akcja OSP Pszczyna w obiektach Elwo:Zalany park w PszczynieZalany park w PszczynieZalany park w PszczynieZalany park w PszczynieZalany park w PszczynieJankowice - rzeka DokawaUlica CzajkowskiegoPrzewrócone drzewo na ul. Chopina-----------

Informacja z 2010-05-17

W związku z ogłoszonym alarmem przeciwpowodziowym w powiecie pszczyńskim odbyło się posiedzeniu sztabu kryzysowego, któremu przewodniczyli starosta pszczyński Józef Tetla oraz burmistrz Pszczyny Krystian Szostak i jego zastępca Dariusz Skrobol.

Na spotkaniu przedstawiona została sytuacja powodziowa w całym powiecie; szefowie zapór - Czesław Witański i Andrzej Siudy przedstawili aktualny stan zbiorników wodnych w Łące i Goczałkowicach. Ustalono m.in., że meldunki o sytuacji w poszczególnych gminach spływać będą co 4 godziny. Całodobowo prowadzony jest dyżur w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pszczynie, gdzie mieści się siedziba Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

Zgłoszenia interwencji związanych z usuwaniem skutków powodzi przyjmowane są pod numerem telefonu 32 449 37 20 lub 998.

-----------

Informacja z 2010-05-16

Wojewoda Śląski wprowadził pogotowie przeciwpowodziowe dla powiatów: pszczyńskiego, bielskiego, cieszyńskiego, raciborskiego, wodzisławskiego i żywieckiego oraz na terenie Bielska-Białej.

Z informacji służb zarządzania kryzysowego wojewody śląskiego wynika, że stan alarmowy przekroczyła w niedzielę 16 maja Wisła w Ustroniu i Goczałkowicach, Iłownica w Czechowicach-Dziedzicach i nasza Pszczynka.


Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podała, że na drodze krajowej 81 w Skoczowie konieczne było wyłączenie lewego pasa ruchu jezdni w kierunku Wisły. Tworzyło się tam rozlewisko.

Według meteorologów silne opady będą występowały na terenie regionu jeszcze co najmniej do poniedziałku. Strefa opadów będzie się przemieszczać z zachodu na wschód regionu. Straż pożarna non-stop interweniuje!

Przy okazji informujemy, że ilość opadów w Pszczynie można na bieżąco śledzić w serwisie www.miasto.pless.pl/index.php?page=meteo class=dodaj>miasto.pless.pl (zakładka "Warunki meteo" w lewym menu).

Przykładowo w ciągu ostatnich 24h średnia ilość opadów w ciągu jednej godziny to 5mm. Średnia ta jednak rośnie. W niedzielę w godzinach pomiędzy 17.00, a 18.00 ilość opadów wynosiła już 7mm.

ups / pless.pl, źródło: Radio Katowice, Interia.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.