pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Najpopularniejsze

  • 17 lipca 2010
  • wyświetleń: 121044

Pszczyna.tv: opinie o nowym logo

Co o nowym logo Pszczyny myślą mieszkańcy miasta? Czy podoba się i czy kojarzy z naszym regionem? Co powinno się na nim znaleźć?

O odpowiedź poprosiliśmy pszczynian, profesjonalnego grafika, a także dyrektora Pszczyńskiego Centrum Kultury Michała Czernka. Zachęcamy do obejrzenia krótkiej sondy:new, Raku / pless.pl

------

Informacja z 6 lipca 2010 roku:

Wybór nowego loga Pszczyny wzbudził sporo kontrowersji. Kilka dni temu opublikowaliśmy 13 finałowych prac, a decyzję o najlepszym pozwoliliśmy podjąć klubowiczom pless.pl.

Wasz wybór padł na propozycję nr 12 autorstwa Magdaleny Szumskiej. Na przygotowane przez mieszkankę Piły logo zagłosowało aż 56% internautów. Wysoko ocenione zostały również prace nr 6 (autor: Fabryka Pomysłów) oraz nr 10 (Agata Prościńska). Otrzymały one odpowiednio 12 i 11%.

8% głosów trafiło na konto logo nr 2 wykonane przez Anę Górę-Wojtyłę z Goczałkowic-Zdroju, natomiast 5% na pracę nr 13 (Marek Mazurek). 4% chętnie jako logo Pszczyny widziałoby dzieło Edyty Nowak-Lemiesz, czyli pracę nr 5.

Przypomnijmy, że już wcześniej komisja, w której znaleźli się: Beata Rozmus, Michał Czernek, Jerzy Becela, Joachim Krakowczyk, Dorota Janas, Sylwia Plucińska i Dariusz Skrobol, wybrała pracę Agaty Prościńskiej - absolwentki ASP z Gdańska.

new / pless.pl

--------------

W związku z prośbami użytkowników portalu pless.pl o zaprezentowanie pozostałych prac, które znalazły się w finale konkursu na logotyp miasta Pszczyna, poniżej przedstawiamy wszystkie finałowe projekty.

Jest ich 13 - każdy z członków komisji miał za zadanie wybrać z wszystkich
prac dwie, jego zdaniem najlepsze (1 wybór powtórzył się u dwóch osób).

"Finałową trzynastkę" publikuje także najnowszy "Głos Pszczyński".

Do ścisłego finału wybrano 2 prace p. Agaty Prościńskiej z Gdańska oraz Anny
Góry-Wojtyły z Goczałkowic.

Dariusz Skrobol, zastępca burmistrza Pszczyny

13 finałowych prac:

Pszczyna.tv: opinie o nowym logo

Logo nr 01 - Ana Góra-Wojtyła / Goczałkowice-Zdrój
Logo nr 02 - Ana Góra-Wojtyła / Goczałkowice-Zdrój
Logo nr 03 - Anna Kaczmarek / Piekary Śląskie
Logo nr 04 - Bartłomiej Siwek / Ruda Śląska
Logo nr 05 - Edyta Nowak-Lemiesz / Wronki
Logo nr 06 - Fabryka Pomysłów / Pszczyna
Logo nr 07 - Grzegorz Podgórski / Kamienice Wrocławski
Logo nr 08 - Justyna Szkutnik-Troc / Warszawa
Logo nr 09 - Krzysztof Posmyk / Krajenka
Logo nr 10 - Agata Prościńska / Gdańsk
Logo nr 11 - Łukasz Maliszewski / Rybnik
Logo nr 12 - Magdalena Szumska / Piła
Logo nr 13 - Marek Mazurek / Plewiska

--------------

Informacja z 2010-06-29

W poniedziałek równo o 23 zakończyliśmy głosowanie w ankiecie dotyczącej nowego loga Pszczyny. Zobaczcie wyniki.

Czy podoba Ci się nowe logo Pszczyny?

tak - 14%
nie - 77%
może być - 9%

--------------

Informacja z 2010-06-24

Rozstrzygnięty został konkurs na opracowanie logotypu miasta Pszczyna. Zwyciężyła praca Agaty Prościńskiej - absolwentki ASP z Gdańska.

logo_pszczyny


Na ogłoszony przez burmistrza Pszczyny konkurs wpłynęło 169 prac z całej Polski (m. in. z Białegostoku, Bielska-Białej, Gdańska, Gliwic, Gorlic, Koszalina, Krakowa, Lublina, Mielca, Piły, Poznania, Pszczyny, Rudy Śląskiej, Torunia i Warszawy), a także 1 praca z Ukrainy (Lwów).

Konkurs rozstrzygany był na zasadzie anonimowości - wszystkie projekty opatrzone były jedynie kodami. Komisja Konkursowa w składzie: Beata Rozmus, Michał Czernek, Jerzy Becela, Joachim Krakowczyk, Dorota Janas, Sylwia Plucińska i Dariusz Skrobol, dokonała przeglądu i oceny prac w dwóch etapach. Do nieformalnego "finału" wybrano 13 projektów.

Komisja konkursowa
komisja_logo


Mimo różnicy zdań, ostatecznie Komisja zdecydowała o rozstrzygnięciu Konkursu. Za najlepszy uznano projekt autorstwa Agaty Prościńskiej z Gdańska. Zgodnie z Regulaminem konkursu, zwycięzca otrzyma nagrodę w wysokości 5 000 zł brutto.

W najbliższym czasie na stronie internetowej Urzędu Miejskiego ukaże się informacja o zasadach użycia logotypu oraz logo do pobrania w formacie JPG i CDR. Użycie logo nie będzie podlegało tak restrykcyjnym zasadom, jak w przypadku herbu.

Agata Prościńska - absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku na wydziale Architektury Wnętrz. Zawodowo zajmuje się projektowaniem grafiki i wnętrz. Interesuje się wzornictwem, grafiką, architekturą oraz działaniami artystycznymi w przestrzeni publicznej.

ups / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.