Najnowsze

  • 9 lipca 2024
  • wyświetleń: 1574

[ZDJĘCIA] Erasmus Plus: Nauczyciele Samochodówki na szkoleniu w Hiszpanii

Piętnastoosobowa grupa nauczycieli pszczyńskiej "Samochodówki" spędziła tydzień w Granadzie, biorąc udział w szkoleniu pt. "Dynamiczne nauczanie".

Erasmus Plus: Nauczyciele PZS1 na szkoleniu w Hiszpanii · fot. PZS1


Wyjazd odbył się w ramach projektu 2023-1-PL01-KA121-SCH-0001155785 finansowanego ze środków Erasmus+ w ramach akredytacji 2020-1-PL01-KA120-SCH-095552.

Szkolenie pozwoliło uczestnikom pogłębić wiedzę na temat koncepcji dynamicznego nauczania oraz umożliwiło rozwój kompetencji zawodowych w zakresie psychologii grupy i jednostki. Tematyka warsztatów miała wyposażyć nauczycieli w nowe umiejętności w taki sposób, by mogli oni wychodzić naprzeciw potrzebom uczniów. Podczas zajęć nauczyciele poznali najważniejsze teorie dotyczące typologii osobowości, procesów grupowych oraz niekonwencjonalnych metod prowadzenia zajęć. Szkolenie zorganizowane w formie warsztatów umożliwiło uczestnikom poznanie technik, które z powodzeniem mogą zostać wykorzystane w pracy z uczniami.

Uczestnicy projektu zdobyli jednak nie tylko wiedzę merytoryczną, mogli bowiem doskonalić także swoje kompetencje językowe oraz kulturowe. W ramach części kulturowej szkolenia zwiedzili Granadę i okolicę.
Powiatowy Zespół Szkół nr 1 od lat realizuje podobne inicjatywy, stawiając sobie za cel rozwój umiejętności uczniów i nauczycieli.

Udział w projektach ma na celu podnoszenie kompetencji nauczycieli. Uczestnicy szkolenia, dzieląc się swoją wiedzą oraz doświadczeniami, bez wątpienia przyczynią się do podniesienia kompetencji kadry nauczycielskiej. Organizując kolejne wyjazdy szkoleniowe umożliwiające rozwój zespołu nauczycielskiego, szkoła dba o to, aby uczniowie mogli zdobywać wiedzę od jak najlepiej wykwalifikowanej kadry.

źródło: PZS nr 1

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie" podaj