Najnowsze

 • 9 lipca 2024
 • wyświetleń: 170

Jak wybrać najlepsze kobyłki warsztatowe dla Twojego garażu? Te cechy są kluczowe!

Materiał partnera:

Podniesienie i ustabilizowanie pojazdu to bezwzględny warunek naprawdę wielu napraw. Sam lewarek to jednak nie wszystko. Kobyłki warsztatowe pozwolą na zdecydowanie wygodniejsze wykonywanie prac serwisowych i zapewnią wysoki poziom bezpieczeństwa.

warsztat samochodowy


Jak działają kobyłki warsztatowe?Kobyłki warsztatowe to proste, ale niezwykle przydatne urządzenia stosowane w warsztatach samochodowych. Ich głównym zadaniem jest zapewnienie stabilnego podparcia dla pojazdu podniesionego na przykład popularnym lewarkiem, czyli żabą, którą zwykle wozimy ze sobą w bagażniku samochodu.

Użycie stojaków warsztatowych-kobyłek jest naprawdę proste:

 • Pojazd jest najpierw podnoszony za pomocą podnośnika samochodowego.
 • Kobyłki są ustawiane pod wyznaczonymi punktami podparcia pojazdu.
 • Wysokość kobyłek jest regulowana tak, aby idealnie pasowała do podwozia samochodu.
 • Pojazd jest powoli opuszczany, aż oprze się na kobyłkach.
 • Podnośnik jest usuwany, a ciężar samochodu spoczywa na kobyłkach.


Wybierz odpowiednie kobyłki warsztatoweNa stronie Redats znajdziesz stabilne i bezpieczne kobyłki warsztatowe, które sprawdzą się zarówno w profesjonalnych punktach, jak i garażu mechanika-amatora: https://sklep.redats.pl/pol_m_Podnosniki_Podnosniki-samochodowe-punktowe_Kobylki-warsztatowe-546.html.

Na co warto zwrócić uwagę? Przede wszystkim na:

 • udźwig: to jedna z najistotniejszych cech. Upewnij się, że kobyłki mają wystarczający udźwig do obsługi pojazdów, z którymi pracujesz. Zawsze wybieraj kobyłki o udźwigu większym niż maksymalna waga pojazdów, które będziesz obsługiwać.
 • Zakres regulacji wysokości: składane kobyłki warsztatowe pozwalają na regulację wysokości. Pozwala to na obsługę różnych typów pojazdów — od nisko zawieszonych sportowych aut po wyższe SUV-y czy vany.
 • Stabilność konstrukcji: największą popularnością cieszą się metalowe kobyłki warsztatowe, które zapewniają stabilne podparcie. Zwróć uwagę na materiał wykonania i jego jakość.
 • Mechanizm blokujący: upewnij się, że kobyłki mają niezawodny mechanizm blokujący, który zapobiega przypadkowemu obniżeniu się pod obciążeniem. Może to być na przykład system zapadkowy.
 • Punkt podparcia: górna część kobyłki, która ma bezpośredni kontakt z pojazdem, powinna być odpowiednio wykończona. Dzięki zastosowaniu specjalnych gumowych podkładek nie uszkodzisz progów auta.


Zazwyczaj kobyłki warsztatowe sprzedawane są w zestawach składających się z dwóch sztuk. Będziesz więc w stanie uzyskać wysoką stabilność i dobrze przygotować się do każdej naprawy.

Pomyśl o odpowiednim podnośniku!Twój stojak warsztatowy-kobyłka jest już wybrany? Świetnie! Nie zapomnij jednak o podnośniku, który umożliwi bezpieczne i wygodne podniesienie pojazdu na niezbędną wysokość. Pod tym względem znakomicie sprawdzi się standardowy i bardzo popularny podnośnik typu żaba. Zalety?

Przede wszystkim mobilność. Jest sam w sobie lekki i kompaktowy, więc możesz go mieć zawsze w bagażniku, na przykład jeśli konieczna będzie wymiana koła w trakcie podróży. Zwróć przy tym uwagę przede wszystkim na maksymalny udźwig oraz wysokość podnoszenia pojazdu.

Pamiętaj, że sercem lewarka jest siłownik. Jeśli będzie zmuszony do utrzymywania dużego ciężaru przez długi czas, ulegnie szybkiemu zużyciu, wobec czego zdecydowanie szybciej zużyje się i przestanie pełnić swoją rolę. Właśnie dlatego potrzebujesz kobyłek warsztatowych.

Doskonałym rozwiązaniem może okazać się przy tym zakup kompletnego zestawu, który zagwarantuje, że czynności serwisowe będą przebiegać szybko i bezpiecznie.