Najnowsze

  • 4 lipca 2024
  • 8 lipca 2024
  • wyświetleń: 5678

Powstaje koncepcja i projekt budowy drogi rowerowej do Ośrodka Sportów Wodnych

W tym roku zostaną opracowane koncepcja i projekt rozbudowy ulic Kasztanowej, Goli oraz Piotra Skargi w Łące, aby w tych miejscach powstała nowa ścieżka rowerowa - informuje Urząd Miejski w Pszczynie. Trasa będzie rozpoczynać się na ul. Turystycznej i prowadzić aż do Ośrodka Sportów Wodnych.

OSW Łąka, Ośrodek Sportów Wodnych
Ośrodek Sportów Wodnych nad zaporą w Łące · fot. pless.pl


- Nieustannie dążymy do poprawy jakości życia naszych mieszkańców, a jednym z kluczowych aspektów jest rozwój infrastruktury rowerowej. Naszym celem jest stworzenie bezpiecznego i wygodnego środowiska dla wszystkich miłośników jazdy na rowerze. W najbliższych latach planujemy kolejne inwestycje, które uczynią naszą gminę jeszcze bardziej przyjazną dla rowerzystów - zaznacza burmistrz Dariusz Skrobol.

W bieżącym roku opracowane zostaną koncepcja oraz projekt rozbudowy ulic Kasztanowej, Goli oraz Piotra Skargi w Łące. Na tych ulicach powstanie nowa droga rowerowa. Będzie miała swój początek na ulicy Turystycznej, a zakończy się przy Ośrodku Sportów Wodnych w Łące. Prace nad dokumentacją potrwają do grudnia. Stworzony projekt będzie podstawą do przeprowadzenia prac budowlanych.

Warto wspomnieć, że w ostatnich latach w naszej gminie wybudowano kilkadziesiąt kilometrów nowych dróg rowerowych, które cieszą się dużą popularnością. Łączą one pszczyńskie sołectwa z miastem, a także umożliwiają bezpieczną komunikację do sąsiednich gmin.

ar / pless.pl

źródło: UM Pszczyna

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Ścieżki rowerowe" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Ścieżki rowerowe

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Ścieżki rowerowe" podaj