Najnowsze

  • 8 lipca 2024
  • 9 lipca 2024
  • wyświetleń: 3168

Radni wnioskują o zaprojektowanie przebudowy ulic Złote Łany i Zacisze. "Zadanie będzie uwzględnione"

Potrzeba zaprojektowania przebudowy ulic Złote Łany i Zacisze (od skrzyżowania z ul. Kasztanową w Jankowicach) zostanie uwzględniona w trakcie sporządzania projektu planu rozwoju sieci drogowej Powiatu Pszczyńskiego na lata 2024 - 2031.

Ul. Złote Łany
Ul. Złote Łany · fot. pless.pl


Jak wskazali radni powiatowi Michał Pudełko, Zdzisław Grygier i Rafał Wróbel, w poprzednich latach udało się przebudować odcinek od DK-1 do skrzyżowania z ulicą Kasztanową. W poprzedniej kadencji sporządzono również dokumentację przebudowy mostu na rzece Pszczynce w ciągu drogi powiatowej w Ćwiklicach.

Ulica Złote Łany - skrzyżowanie z ulicą Kasztanową
Ulica Złote Łany - skrzyżowanie z ulicą Kasztanową - 07.2024 · fot. pless.pl


Przebudowa tego ciągu (Złote łany i Zacisze) jest istotną sprawą dla mieszkańców Jankowic, Ćwiklic oraz wielu ościennych miejscowości, którzy coraz częściej korzystają z tej drogi.

Złote Łany
Ul. Złote Łany · fot. pless.pl


W związku ze złożoną na sesji Rady Powiatu w dniu 19 czerwca w imieniu własnym oraz radnych wspólną interpelacją dotyczącą potrzeby uwzględnienia w budżecie Powiatu Pszczyńskiego zaprojektowania przebudowy ulic Złote Łany i Zacisze (od skrzyżowania z ul. Kasztanową w Jankowicach) wraz z chodnikiem, informuję, że Powiatowy Zarząd Dróg w Pszczynie jest w trakcie sporządzania projektu planu rozwoju sieci drogowej Powiatu Pszczyńskiego na lata 2024 - 2031. Zadanie zostanie uwzględnione w powyższych pracach.

Grzegorz WanotStarosta pszczyński

ar / pless.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.