Najnowsze

  • 21 maja 2024
  • wyświetleń: 166

E-recepta przez internet - kiedy warto skorzystać z takiej możliwości?

Materiał partnera:

Nowoczesne technologie komunikacyjne mocno wpłynęły na rewolucję w branży medycznej. W dzisiejszych czasach nie ma już konieczności umawiania się na wizytę w stacjonarnej placówce medycznej, aby otrzymać zwolnienie lekarskie lub elektroniczną receptę. Wystarczy, że skorzystasz z portalu, gdzie umówisz się na zdalną konsultację.

stetoskop


W praktyce przez internet da się obecnie załatwić niemalże wszystko. Poprzez zdalne konsultacje lekarskie umawiane w serwisie PlusRecepta możesz w kilka minut otrzymać gotową e-receptę na swój adres e-mail lub telefon. To zdecydowanie najlepsza opcja, jeśli jesteś w potrzebie i awaryjnie potrzebujesz dodatkowej recepty na przyjmowane leki.

Jak przebiega konsultacja lekarska z e-receptą przez internet? Krok po kroku



Sam przebieg zdalnych konsultacji z lekarzami w celu wystawienia e-recepty nie jest skomplikowany. Jeśli potrzebujesz wsparcia medycznego i wystawienia elektronicznej recepty, ale nie chcesz dojeżdżać do placówki medycznej, wykonaj 4 proste kroki.

  1. Wybierz temat rozmowy z lekarzem, aby usprawnić proces wystawienia e-recepty.
  2. Ustal termin konsultacji lekarskiej online i opłać usługę.
  3. Przygotuj niezbędną dokumentację dla lekarza.
  4. Weź udział w rozmowie z lekarzem dowolnie wybranej specjalizacji, przedstaw swój stan i wyjaśnij, dlaczego potrzebujesz e-recepty.


Kiedy lekarz stwierdzi, że wystawienie dokumentu jest zasadne, bez problemu otrzymasz gotowy kod PIN oraz elektroniczną wersję recepty na swój adres e-mail.

A może masz problem z reakcją alergiczną? W takich sytuacjach również masz opcję skorzystania ze zdalnego wsparcia medycznego. Przeczytaj także: Zapalenie spojówek: Leki i Przyczyny.

Co trzeba przygotować do rozmowy z lekarzem, aby otrzymać elektroniczną receptę?



Kiedy umawiasz termin konsultacji z lekarzem, musisz odpowiednio przygotować się do takiej rozmowy. Dla lekarza podstawą do wystawienia e-recepty będzie potwierdzenie zasadności takiego działania np. na podstawie oceny stanu zdrowia pacjenta.

Aby przedstawić lekarzowi wszystkie istotne przesłanki, przygotuj:

  • dokumentację medyczną, która potwierdza np. przebieg choroby,
  • wyniki badań laboratoryjnych, o ile były wykonywane,
  • opis objawów, które są dokuczliwe.


Na podstawie tych informacji oraz wizualnej oceny stanu pacjenta np. przez kamerkę internetową, lekarz będzie w stanie ocenić zasadność wystawienia e-recepty. Wraz z receptą na leki otrzymasz też informacje o dawkowaniu oraz inne zalecenia lekarskie, które mogą korzystnie wpłynąć na Twój stan zdrowia.

Czy każdy może skorzystać z opcji wystawienia e-recepty przez internet?



Usługi internetowej przychodni realizującej zdalne porady lekarskie z opcją wystawienia elektronicznej recepty są dostępne wyłącznie dla osób pełnoletnich. A zatem, jeśli masz 18 lat i pełną zdolność do czynności prawnych - możesz przygotować dokumentację medyczną
i umówić się do lekarza dowolnej specjalizacji.

To najłatwiejszy sposób, aby otrzymać przedłużenie recepty na stale przyjmowane leki.