Najnowsze

  • 15 maja 2024
  • wyświetleń: 927

Nauczycielki z "Rolniczoka" na zagranicznych szkoleniach zawodowych w Portugalii

W kwietniu dwie nauczycielki przedmiotów gastronomicznych z Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Pszczynie uczestniczyły w zagranicznym szkoleniu w Portugalii. Projekt "Bilet do kariery - III", zrealizowany w ramach Akredytacji Erasmusa, umożliwił im zdobycie cennych doświadczeń zawodowych oraz zapoznanie się z międzynarodowymi standardami branżowymi i europejskimi praktykami biznesowymi.

Nauczycielki z "Rolniczoka" na zagranicznych szkoleniach zawodowych w Portugalii - 04.2024 · fot. Monika Janosz


Szkolenie odbyło się w firmie WE ARE TASTY w Póvoa de Varzim, gdzie nauczycielki mogły zgłębiać zarówno tradycyjne, jak i nowoczesne receptury portugalskich potraw, korzystając z zaawansowanych technik kulinarnych. Wartością dodaną było opanowanie sztuki przygotowywania typowych portugalskich dań. Ponadto, poszerzyły one swoją wiedzę o nowe technologie stosowane w branży oraz rozwinęły umiejętności językowe.

Oprócz intensywnych praktyk zawodowych, program pobytu obejmował także aktywności kulturalne. Nauczycielki miały okazję odwiedzić Bragę jednego z najstarszych miast w Portugalii. Najbardziej znaną atrakcją jest Sanktuarium Bom Jesus do Monte, do którego wiodą słynne zygzakowate białe schody oraz Porto, drugą co do wielkości metropolię Portugalii.

Doświadczenia zebrane podczas tego wyjazdu będą motywować nauczycielki do dalszego rozwoju zawodowego oraz przyczynią się do podniesienia kwalifikacji innych nauczycieli przedmiotów gastronomicznych. Projekt, wsparty dofinansowaniem w wysokości 52 132,00 EUR, został zrealizowany w ramach inicjatywy Akredytowane projekty na rzecz mobilności osób uczących się i kadry w sektorze Kształcenie i szkolenia zawodowe.

Podsumowując, udział w tym projekcie umożliwił nauczycielkom rozwój nie tylko w zakresie zawodowym, ale także kulturowym, co z pewnością przyniesie korzyści ich przyszłym uczniom i współpracownikom.

źródło: PZS nr 2

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "PZS nr 2" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

PZS nr 2

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "PZS nr 2" podaj