Najnowsze

  • 15 maja 2024
  • 17 maja 2024
  • wyświetleń: 6085

Czy więcej pociągów będzie zatrzymywało się w Uzdrowisku?

Mieszkańcy dociekają, czy w związku z rozbudowaną infrastrukturą kolejową oraz parkingową (przesiadkową) w pobliżu stacji Goczałkowice-Zdrój, Koleje Śląskie planują w przyszłości, by więcej pociągów zatrzymywało się właśnie na tej stacji, zamiast na przystanku Goczałkowice, gdzie nie ma parkingu, ani czynnego budynku dworca? Zapytaliśmy o to przewoźnika.

Stacja Goczałkowice-Zdrój po modernizacji - 10.06.2023
Stacja Goczałkowice-Zdrój po modernizacji · fot. pless.pl


Stacja Goczałkowice - ta, na której zatrzymuje się więcej składów niż w Zdroju - nie posiada ani parkingu, ani dogodnych warunków do oczekiwania na pociąg. O niedogodnościach w tym miejscu pisaliśmy w 2022 roku w artykule [FOTO] Chcą się przesiadać, ale parkować muszą na trawie oraz w 2023 roku w tekście [ZDJĘCIA] Fatalny stan terenu wokół dworca. Kiedy to się zmieni?.

Murale w nowym tunelu w Zdroju ukończone - 09.2023
Przejście podziemne z barwnymi muralami na stacji Goczałkowice-Zdrój · fot. wpk


Tymczasem stacja Goczałkowice-Zdrój zlokalizowana w Uzdrowisku ma nie tylko piękny dworzec z poczekalnią i toaletą (choć bez możliwości zakupu biletów w kasie), nowe perony i przejście podziemne oddane do użytku w ubiegłym roku, ale i dwa centra przesiadkowe przy ulicach Parkowej oraz PCK.

Parking przy stacji "Goczałkowice", dworzec Goczałkowice
Parking przy stacji "Goczałkowice" · fot. pless.pl


Zapytaliśmy w Kolejach Śląskich, czy planują, aby więcej pociągów zatrzymywało się na stacji Goczałkowice-Zdrój. Oto odpowiedź, którą otrzymaliśmy:

- Prowadziliśmy rozmowy z władzami gminy i planujemy zwiększenie liczby połączeń zatrzymujących się na przystanku Goczałkowice-Zdrój oraz rozszerzenie siatki połączeń zarówno w kierunku Wisły jak i Zwardonia. O uruchomieniu połączeń będziemy informować z wyprzedzeniem - informuje Maciej Pezdek z Kolei Śląskich.

ar / pless.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Uzdrowisko Goczałkowice-Zdrój" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Uzdrowisko Goczałkowice-Zdrój

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Uzdrowisko Goczałkowice-Zdrój" podaj